Používáte Google Chrome? Připravte si peněženky, teď budete muset platit za používání prohlížeče 3 000 Kč

Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome bude mít placenou verzi, která podnikatelům a firmám poskytne komplexnější zabezpečení dat. Co vše od toho lze čekat?

Google Chrome i Zdroj fotografie: JoseDeJesusDelaCruzTorres / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Společnost Google spustila nový prohlížeč Google Chrome Enterprise Premium, který firmám a náročnějším zákazníkům poskytne větší zabezpečení. Konkrétně se mluví o lepší ochraně osobních i firemních dat a sofistikovanějšímu skenování souborů kvůli různým virům, včetně malware. Tato vylepšení rozhodně nejsou zadarmo a za nový prohlížeč si firmy připlatí. Google však myslí i na běžné uživatele a updatu zabezpečení se dočkal i klasický Google Chrome.

Oblíbený Google Chrome

Internetový prohlížeč Google Chrome je dlouhodobě nejoblíbenějším prohlížečem vůbec. Oblibu mezi uživateli si získal především svou přehledností, uživatelsky příjemným prostředím i množstvím doplňků, které uživateli poskytují komplexní řešení všech jejich potřeb. Společnost Google zároveň klade velký důraz i na kvalitní zabezpečení, které je v dnešní době naprosto nezbytné. Vyšší a komplexnější nároky by měla řešit nová verze oblíbeného prohlížeče Google Chrome Enterprise Premium.

vyhledávání přes google
iZdroj fotografie: Solen Feyissa / Creative Commons / CC BY-SA

Komplexní řešení pro firmy

Chrome Enterprise Premium je určený především pro podnikatele a firmy, jejichž potřeby na zabezpečení a ochranu dat jsou mnohem vyšší. Nový prohlížeč tak nabízí několik nadstandartních funkcí, včetně ochrany proti odcizení a ztrátě dat a hloubkovému skenování souborů a stránek kvůli přítomnosti nebezpečných virů. Vzhledem k náročnosti těchto funkcí je Chrome Enterprise Premium přístupný pouze v placené verzi.

Podobná investice se však firmám každopádně vyplatí. Kromě zmíněných funkcí nabízí nový prohlížeč také možnost omezení práv jednotlivých uživatelů ohledně stahování souborů z internetu. Toto opatření opět slouží k ochraně dat firmy. Prohlížeč je navíc plně kompatibilní s podnikových softwarem Google Workspace.

Google šokuje nečekaným prohlášením: Všichni přijdeme o svá hesla

Kvalitní zabezpečení běžného prohlížeče

Společnost však nezapomíná ani na své běžné uživatele. Standardní verze prohlížeče Google Chrome stále nabízí vysokou úroveň zabezpečení, která uživatele chrání před narůstajícími kybernetickými útoky. Společnost tak neustále vyvíjí nové funkce, které reflektují nejnovější kybernetické hrozby a ochranu proti nim. Ochrana soukromí uživatelů je pro společnost největší prioritou, které podléhají všechna nová vylepšení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články