Google šokuje nečekaným prohlášením: Všichni přijdeme o svá hesla

Nebude to trvat dlouho a všichni přijedeme o svá hesla. Rozhodla o tom společnost Google, která se snaží zvýšit naší bezpečnost.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Google začal implementovat nový způsob přihlašování, který má nahradit tradiční hesla. Tato technologie, nazvaná „Přístupové klíče,“ je navržena tak, aby zvýšila bezpečnost a pohodlí uživatelů. Jedná se o alternativu k tradičním heslům, která může vyřešit některé z problémů, které s hesly souvisejí. Přístupové klíče jsou dostupné pro osobní účty Google, a společnost chce tuto technologii aktivně propagovat. 

Nový způsob přihlašování

Uživatelé nyní mohou zvolit přihlášení pomocí přístupových klíčů místo hesla. To znamená, že místo zadávání složitých hesel mohou použít jiná zařízení, jako je jejich mobilní telefon, aby se přihlásili na svůj účet. Použití přístupových klíčů je snadné, a uživatelé mohou přistoupit k této metodě přihlášení prostřednictvím různých způsobů, včetně PINu, otisku prstu nebo skenu obličeje. V případě uživatelů s operačním systémem Windows 11, verze 23H2 nabízí zlepšenou správu uložených klíčů. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přístupové klíče

Přístupové klíče jsou podporovány v několika populárních prohlížečích, včetně Chrome, Edge a Firefox. Aby uživatelé mohli tuto technologii využít, musí přepnout své nastavení účtu Google tak, aby primárně používalo přístupové klíče namísto hesla. Tento nový systém by mohl zvýšit bezpečnost přihlášení a zároveň zjednodušit proces pro uživatele. Žádné zdlouhavé zadávání hesel, větší bezpečnost a rozhodně se už nemůže stát, že byste své heslo zadali špatně a museli jste ho zadávat znovu. Jednoduše proto, že už je zadávat nebudete muset. Google se v budoucnu bude snažit o to, aby tyto klíče používaly úplně všichni. Tím tam přijdeme všichni o svá hesla a budeme už používat jen přístupové klíče.

Zdroj: Google
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články