Naléhavé: Pokud patříte do této skupiny uživatelů Instagramu, zpozorněte. Brzy ho nebudete moci používat

Pokud patříte do této skupiny uživatelů, je dost pravděpodobné, že máte s používáním Instagramu utrum. Podívejte se, možná se to týká zrovna vás.

Instagram i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Existuje skupina lidí, pro které se používání sociálních sítí může již brzy stát minulostí. Obrovští giganti, jako například Meta, se momentálně snaží bojovat proti mladší generaci uživatelů a to především těm, kteří ještě nedosáhli plnoletosti. Zprvu se snažila společnost Meta pro tuto skupinu lehce upravovat obsah, dnes už má více než 30 nejrůznějších nástrojů, které se aktivně snaží nežádoucí obsah pro tuto skupinu lidí kompletně blokovat. 

Tato skupina lidí to bude mít těžké 

Meta se snaží aktivně potlačovat nežádoucí obsah pro skupinu lidí, kteří jsou nezletilí. Cílem je poskytnout bezpečné prostředí pro dospívající uživatele, což je podle nich klíčové. Na svém oficiálním blogu představila některé z těchto nástrojů, které brzy začnou být aktivní. Jednou z novinek bude možnost filtrovat citlivý obsah pro mladé uživatele. Instagram a Facebook budou nabízet možnost aktivace filtru citlivého obsahu, který upozorní uživatele, zda chtějí tento typ obsahu zobrazit nebo skrýt. 

Spousta obsahu zmizí

Dnešní mladší generace, tedy zmíněná skupina, je zvyklá konzumovat obsah, který obsahuje mnoho násilí, nadávek a častokrát i nahoty. Zamezení takového obsahu by mohla znamenat, že přijdou opravdu o mnoho příspěvků, na které byli zvyklí. Může se jednat i o hudební videoklipy, hudbu obsahující explicitní výrazy, ale například i záběry z her a filmů. Něco takového by na Instagramu již neměli najít. Otázkou je, jakým způsobem nezletilí uživatelé budou reagovat a zda se budou snažit takové opatření obejít. Meta by totiž mohla zavést potvrzení totožnosti za pomocí občanských průkazů. V ten moment by nezletilým nemohl být udělen přístup na Instagram. Stejný způsob ochrany mimochodem řeší i například TikTok.

Buď se tedy mladší generace bude muset spokojit s omezeným obsahem, nebo bude muset přejít na jinou platformu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články