Naléhavé: Pokud patříte do této skupiny uživatelů Instagramu, zpozorněte. Brzy ho nebudete moci používat

Patříte do této skupiny lidi? Pak je nám líto, ale aplikaci Instagram už pravděpodobně nikdy nebudete moci použít.

i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Používáte Instagram? Meta, mateřská společnost Instagramu a Facebooku, plánuje implementovat změny, které ovlivní především uživatele ve věku od 13 do 18 let. Tato iniciativa vychází z Meta zájmu o duševní zdraví mladých lidí, a proto se rozhodl zablokovat určitý obsah pro tuto věkovou skupinu.

Instagram a nová pravidla

Meta uvádí, že vyvíji 30 účinných nástrojů, které mají regulovat obsah na jejich sociálních sítích. Cílem je poskytovat bezpečné a věkově odpovídající prostředí pro mládež. Některé z těchto nástrojů byly představeny v oficiálním blogovém příspěvku. Nový obsahový filtr Instagram a Facebook plánují přidat pro citlivý obsah. Při vyhledávání doporučeného obsahu dostanou uživatelé možnost aktivovat filtr pro závadný obsah. Stávající uživatelé si budou moci vybrat, zda tuto funkci zapnou nebo ne.

Oochrana do 18 let

Co chystá Instagram? Novým uživatelům ve věku 13–18 let bude tato funkce automaticky zapnuta při registraci. Toto opatření má zajistit, aby mladí uživatelé konzumovali méně citlivého obsahu od profilů, které sami nesledují. Pokud uživatel zadá klíčová slova spojená s citlivými tématy do vyhledávání na Instagramu nebo Facebooku, aplikace uživatele upozorní, aby vyhledal odbornou pomoc. Nabídne telefonní kontakt na linku důvěry nebo odkáže na tipy od expertů od společnosti Meta.

Mezi citlivá klíčová slova a fráze patří například „bulimie,“ „anorexie“ a další poruchy příjmu potravy, stejně jako „sebevražda“ nebo „sebepoškozování“. Tato opatření jsou zaměřena na všechny uživatele bez ohledu na věk.

Sociální sítě mládež i

Soukromí profilu

Meta rovněž vyzývá uživatele svých sociálních sítí, aby zkontrolovali svá nastavení soukromí a zvážili změnu profilu na neveřejný. Aplikace bude posílat upozornění mladým uživatelům, která po otevření umožní jednoduché aktivování doporučených nastavení soukromí. Tato nastavení mohou zahrnovat změnu profilu na neveřejný, zakázání zmiňování ostatních uživatelů (kromě těch, se kterými se navzájem sledují), omezení chatovací komunikace na profily, se kterými se navzájem sledují, a skrytí komentářů pod příspěvky obsahující agresivní nebo útočný jazyk.

Omezení se dotknou každého

Většina těchto opatření bude zaměřena na uživatele mladší 18 let, ale některá budou platit pro všechny bez ohledu na věk. Tato opatření přicházejí v době, kdy jsou mladí uživatelé na sociálních sítích považováni za zvláště zranitelné. Další společnosti, včetně ByteDance, provozovatel TikToku, se také snaží řešit problémy s obsahem, který může ovlivnit duševní zdraví mládeže. Nicméně všechny tyto platformy stále čelí výzvám v moderování obsahu.

Co říkáte na nové opatření proti citlivému obsahu?

Zdroj: About.fb.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články