Varování: Oblíbená aplikace se stala terčem hackerů, o účet přišlo mnoho Čechů. Rychle zkontrolujte, zda se to netýká i vás

Společnost Epic Games se stala novým terčem hackerů. Při útoku měli podvodníci ukrást téměr 200 GB dat, včetně přístupových a platebních údajů všech uživatelů.

terčem hackerů i Zdroj fotografie: Serwa27 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Další kybernetický útok otřásl herním světem. Tentokrát se měla terčem hackerů stát společnost Epic Games, která eviduje miliony uživatelů po celém světě. Všichni tito nadšenci do počítačových her se nejspíš stali obětí jednoho z mnoha podvodů, který se internetem šíří. Díky ukradeným datům mohou přijít i o své peníze.

Epic Games terčem hackerů

Tuto informaci zveřejnila samotná skupina podvodníků, která se přezdívá Mogilevich. Podle zprávy, kterou zveřejnili na platformě X, měli společnosti ukrást až 200 GB dat. Součástí ukradených dat měly být přístupové údaje mnoha uživatelů, jejich platební informace a další citlivá osobní data. To jen dokazuje, že terčem hackerů se může stát opravdu každý z nás. Společnost Epic Games se k útoku nijak oficiálně nevyjádřila, celý incident ověřují.

Vaše data k prodeji

Skupina podvodníku na sociální síti dále uvedla, že pokud chce společnost získat ukradená data zpět, musí se ozvat nejpozději do 4. března. Podvodníci tak chtěli společnost vydírat. Pokud by Epic Games neodkoupila odcizené data, podvodníci by je následně mohli nabízet k prodeji na tzv. darknetu, kde mají značnou cenu. Zájem by o ně mohly mít jiné hackerské organizace, které by odcizené data využili k vlastním podvodům a získání peněz.

iZdroj fotografie: Wolfgang Lonien / Creative Commons / CC BY-SA

Epic Games po tomto tvrzení zahájil vyšetřování, aby ověřil, zda se skutečně stali terčem hackerů. Údajně neměli žádný útok a únik dat zaznamenat, dokud se na platformě neobjevila ona zpráva od skupiny Mogilevich. Přesto však společnost neopomněla hrozící nebezpečí a upozornila své uživatele, aby si pro jistotu změnili přístupové hesla ke svým účtům.

Podvodníci nebo hackeři?

O pár dní později se na platformě X oběvila nová zpráva od skupiny podvodníků, ve které celý svůj domnělý útok prohlásili za podvod. Můžeme jen spekulovat, co bylo motivem k takovému odhalení. Mluvčí skupiny Mogilevich v příspěvku uvádí, že nejsou jen obyčejnými hackery, ale geniálními podvodníky. Píše, že podobným způsobem připravili už několik jiných firem o miliony dolarů. Zda se jedná jen o varování či vychloubání, není jasné. Je však jasné, že jsme o skupině neslyšeli naposledy a příště už se nemusí jednat jen o domnělý útok.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články