Máte doma tyto známé hry? Pak vás čeká pohádková odměna. 950 000 Kč na ruku

Staré hry dnes mohou mít větší hodnotu než mohl v minulosti kdokoliv tušit. Záleží na jejich stavu a raritě. Za jaké hry můžete dostat nejvíce peněz?

                   

V dnešní době může mít výraznou hodnotu téměř cokoliv. Dokonce se nemusí jednat o žádný historický kousek po babičce. Na pěkné peníze si příjdete i prodejem videoher ze svého dětství. V době, kdy jsou všechny hry přístupné pouze v digitální verzi, můžou mít 20 let staré hry vysokou cenu.

Sběratelství starých her

Ten, kdo vyrůstal v 90. letech minulého století a na počátku nového milénia, si určitě pamatuje své první krůčky do světa videoher. Ať už se jednalo o počítačové hry či konzole, jako byl PlayStation nebo Nintendo, hraní her mělo v té době úplně jiné kouzlo než dnes. Ano, grafika tehdy nebyla nijak závratná, přesto se z většiny tehdejších her staly cenné sběratelské kousky.

Právě hry z této éry mají dnes na trhu velkou cenu. Pokud jste navíc vlastníkem nějaké limitované edice nebo hry, které se vydalo jen omezené množství kopií, můžete se považovat za šťastlivce. Podobné hry se na světovém trhu a v různých aukcích prodávají v přepočtu za miliony korun.

známé hry iZdroj fotografie: známé hry
Některé známé hry mohou v dnešní době mít obrovskou hodnotu.

Hry, kterých si sběratelé cení

Cena některých známých her se mezi sběrateli a nadšenci pohybuje od 2 tisíc korun až po částky blížící se k milionu korun. Vše zavísí na tom, jakou verzi vlastníte a v jakém je stavu. A za které hry můžete dostat nejvíce?

  • Castlevania: Symphony of the Night – mnozí jí považují za nejlepší hru tehdejší doby a dnešní sběratelé si ji cení na celých 5 tisíc korun.
  • Castlevania: Vampire’s Kiss – v tomto případě neurčuje cenu hry její kvalita, ale spíše rarita. Pokud máte doma tento kousek, můžete za něj dostat až 7 tisíc korun. 
  • Trip World (Game Boy) – toto je rarita, kterou dnes vlastní už jen málokdo. Její prodej vám opět přinese něco okolo 7 tisíc korun.
  • Tetris (Mega Drive) – velmi vzácná hra, která vlastně ani neměla existovat. Z toho důvodu za její kopii můžete získat necelého půl milionu korun.
  • Stadium Events (NES) – tato hra se vydala pouze v počtu 200 kopií a pokud jste držitelem jedné z nich, máte doma investici v hodnotě téměř 1 milionu korun.

Budoucnost herního sběratelství

Pokud nepatříte do generace, která může z herního sběratelství těžit už dnes, nemusít zoufat. Herní studia tento trend podporují. Každá nová hra vychází i v takzvané sběratelské edici, která většinou obsahuje CD nosič, který má spíše symbolickou roli, a spoustu herních předmětů, jako jsou figurky postav, mapy a podobně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články