Máte e-mailovou adresu od Googlu? Českem se lavinově šíří nový podvod, který adresáty připravuje o jejich peníze

Lidé, kteří mají e-mailovou adresu od Googlu, si musí dát pozor. Českem se šíří nový podvod, který adresáty připravuje o všechny jejich peníze. Obětí se může stát každý.

prodej na internetu i Zdroj fotografie: Dmitry Barsky / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Internetem se šíří nový phishingový útok. Tentokrát cílí na uživatele s e-mailovou adresou od Googlu. Slibuje pohádkovou výhru a přitom své oběti obere o všechny peníze. Pokud podobný e-mail obdržíte i vy, mějte se na pozoru a rozhodně neklikejte na žádné podezřelé odkazy.

E-mailová adresa od Googlu

Svým způsobem je až obdivuhodné, jak často a jak rychle podvodníci přicházejí s novými způsoby, jak vytáhnout z lidí citlivá osobní data a přístupy k jejich účtům. Povědomí o phishingových podvodech se rychle šíří, ale stále se najde spousta důvěřivých lidí, kteří se nechají nachytat. Nyní jsou v ohrožení především uživatelé s e-mailovou adresou od Googlu. Kdo se nechá napálit, přijde o přihlašovací údaje i své peníze.

e-mailové adresy
iZdroj fotografie: Stock Catalog / Creative Commons / CC BY-SA
V ohrožení jsou především uživatelé s e-mailovou adresou od Googlu.

Vyhráváte za nejčetnější vyhledávání

Podvodníci posílají zprávy, ve kterých uživatelům s e-mailovou adresou od Googlu gratulují k výhře za vyhledávání. Dotyčný se stává 18,25 miliardtým člověkem, který něco vyhledal na Googlu a za to mu přece náleží odměna. Oběť je vyzvána ke kliknutí na přiložený odkaz, na kterém si může svou údajnou výhru vyzvednout. Stránka, na kterou odkaz vede, bude na první pohled vypadat jako skutečná oficiální stránka Googlu, takže dotyčný do příslušných kolonek zadá požadované údaje. A tím je předá podvodníkům, kteří nyní mohou zablokovat jeho účet nebo oběť dokonce připravit o peníze.

Telefon s Google Play

Máte účet u Google? Gratulujeme, brzy můžete dostat klidně 5 000 Kč. Podívejte se, zda se to týká i vás

Tak na tohle pozor!

Ačkoliv to může znít neuvěřitelně, vážně se najdou lidé s e-mailovou adresou od Googlu, kteří skočí i na takový trik. Lidé rádi doufají v zázrak a chtějí věřit, že se na ně někdy usměje štěstí. Takové lidi většinou pohání zvědavost, která je však může stát víc, než si v první chvíli uvědomují. V takových situacích je vždycky nutné nepodlehnout prvotním instinktům a zamyslet se nad tím, zda to, co vám phishingová zpráva nabízí, může být reálné. 

Vždy si pořádně přečtěte celý název e-mailové adresy, ze které zpráva přišla. Většinou v ní bude nějaká nesrovnalost, která vám může napovědět, že se jedná o podvod. Zároveň můžete zadat znění zprávy do vyhledávače. Je velmi pravděpodobné, že nejste první, kdo podobnou zprávu dostal, a pokud se skutečně jedná o podvod, někde na internetu o tom bude nějaká zmínka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články