Naléhavé: Rychle se podívejte, zda doma nemáte tyto DVD filmy. Dnes se dají prodat za obrovské částky

Věděli jste, že vám můžou slušně vydělat staré DVD filmy, na které se vám doma akorát práší? Myslete na to při jarním úklidu a zkuste je výhodně prodat.

dvd filmy i Zdroj fotografie: Kwilcox56 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Doba, kdy jsme doma skladovali stojany plné DVD filmů, je už dávno pryč. Streamovací stanice typu Netflix a HBO Max navždy změnily způsob, jakým se doma díváme na filmy. Postupně z našich počítačů vymizely mechaniky, na kterých by se daly DVD filmy přehrávat. O DVD přehrávačích, které kdysi nesměly chybět v žádné domácnosti, ani nemluvě. Co ale dělat se sbírkou filmů, na které se nám doma akorát práší?

Dají se výhodně prodat

Překvapí vás, jak cenná může taková sbírka DVD nebo Blu-Ray filmů být. Ačkoliv streamovací stanice nabízí nepřeberné množství filmů a seriálu, ze kterých si mnohdy máme problém vybrat, spoustu starších filmů na nich nenajdete. Každý přitom občas zatouží podívat se znovu na klasické DVD filmy, na kterých vyrůstal. Také mnohdy horší kvalita moderních filmů v nás může vyvolat touhu shlédnout nějakou starou dobrou klasiku.

iZdroj fotografie: Tony Webster / Creative Commons / CC BY-SA

Filmy, které se běžně neobjevují na Netflixu, HBO Max ani Disney+, se dají výhodně prodat na různých internetových bazarech typu Aukro či Sbazar. Mnohdy jsou za ně lidé ochotni zaplatit dvojnásobek i trojnásobek jejich původní pořizovací ceny.

DVD filmy do sbírky

Mnozí lidé dokonce mají sbírání starých DVD či Blu-Ray filmů jako koníček. Takoví sběratelé jsou ochotni zaplatit částky přesahující tisíc korun za film, jen aby měli kompletní sérii Smrtonosné pasti či nesestříhanou verzi Pána Prstenů. Jelikož se blíží období jarního úklidu, je dobrý čas najít si chvilku a projít staré stojany s DVD filmy. Možná narazíte na pár kousků, které vám vydělají například na nový telefon, po kterém tak dlouho toužíte.

Kvalitní Blu-Ray

Stejné štěstí můžete mít také při prodeji Blu-Ray filmů. O ty je dnes velký zájem i v případě, že se dá daný film najít na některé streamovací stanici. V době, kdy pojem domácí kino není jen reklamní tah, ale pro mnohé nadšence skutečnost, je totiž kvalita promítaného filmu naprosto zásadní. Především starší filmy však mohou být na streamovacích stanicích dostupné pouze v horším formátu, který nepodporuje 4K rozlišení a prostorový zvuk. V takovém případě si mnoho lidí rádo připlatí za kvalitu Blu-Ray. Většina nadšenců totiž chce naplno využít potenciál, který mu nabízí velká moderní televize a kvalitní audio.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články