Netflix varuje: Kdo do konce měsíce neudělá tuto věc, ten už se nikdy nepodívá na žádný film

Netflix přichází s novinkou, díky které si mnoho uživatelů už nepustí žádný film. Týká se každého, kdo má účet od Netflixu starší sedmi let. Na co byste si měli dát pozor?

uživatelé netflixu i Zdroj fotografie: Ajay Suresh / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Netflix si stále udržuje svou přední pozici na poli streamovacích platforem. Nepřichází o ni ani po několika nepopulárních rozhodnutích, které vedení Netflixu v poslední době zavedlo. Otázkou však zůstává, jestli to tak zůstane i nadále. Poslední novinka může pro spoustu uživatelů znamenat, že už si žádný film nepustí.

Nastavení předplatného

Netflix už na svém webu zveřejnil chystající změny, které se budou týkat způsobu platby předplatného. Do roku 2018 bylo totiž běžné, že si mohli noví uživatelé zvolit fakturaci přes App Store jako způsob platby za své předplatné. Tato možnost mohla být pro uživatele zařízení od Applu výhodná v tom, že díky tomu měli všechny své platby na jednom místě. Od roku 2018 však byla tato možnost pro nové uživatele zrušena. Nyní Netflix prohlásil, že možnost platby přes App Store zruší i stávajícím uživatelům. Tito uživatele si proto musí rychle změnit způsob platby, jinak se už na žádný film nepodívají.

Už žádný film

Dá se očekávat, že se tento krok setká u spousty zákazniků s nelibostí. Lidé většinou neradi mění něco, na co jsou dlouhodobě zvyklí. Otázkou zůstává, jak moc to otřásne celou základnou užvatelů a zda raději přejdou ke konkurenci. Podobné spekulace se vedly i při nedávné změně, kdy Netflix zakázal šíření hesel mimo členy jedné domácnosti. V tomto případě se však žádný odliv uživatelů nekonal. Netflix naopak nečekaně posílil.

žádný film iZdroj fotografie: freestocks.org / Creative Commons / CC BY-SA

Neotřesitelné postavení na trhu

Zatím to tedy vypadá, že by silným postavením na trhu, které si Netflix vybudoval, jen tak něco otřáslo. Své prvenství si udržuje i vůči konkurenci, jako je HBO a Disney, které na streamovací trend reagovaly spuštěním svých vlastních streamovacích stanic. Netflix stále láká své diváky na spoustu zajímavých novinek a stále rozšiřuje svůj záběr do různých zemí světa.

Žádný film či seriál, který Netflix v poslední době vyprodukoval, se však nevyhnul přísné kritice. Spousta filmů a seriálů z jejich originální tvorby se nesetkává s úspěchem a mnohdy se ani nedočkají pokračovaní. Vinu můžeme hledat v pochybných rozhodnutích, které Netflix v produkčním procesu provádí. Přesto se zde stále najde spousta kvalitního materiálu, ať už z produkce Netflixu či jiné, které udržují silnou diváckou základnu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články