Kdo nezaplatí měsíční poplatek 2 390 Kč, ten nebude moct sledovat filmy. Velké firmy z nás jdou vyždímat naše peníze

Oblíbená platforma Disney+ přichází se svým zákazem šíření hesel. Následuje tak příklad streamovacího gigantu Netflix. Každý uživatel si za svůj účet musí zaplatit sám.

disney+ i Zdroj fotografie: Dancingpolishcow / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Další populární streamovací stanice přichází se zákazem sdílení hesel. Disney+ je tak druhou streamovací platformou hned po Netflixu, která toto opatření zavádí. Důvodem jsou samozřejmě větší výdělky a zvýšení počtu uživatelů. Pokud mezi tyto uživatele patříte i vy, připravte se na nemilou změnu. Nově si každá domácnost bude svůj účet platit zvlášť.

Disney+, Netflix, HBO Max

Se streamovacími platformami se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Internetové televize z našich domácností postupně vytlačují ty standardní a s nimi se mění i to, na co se díváme. Většina lidí už dávno nezkoumá klasické televizní programy, aby věděli, na co se budou večer dívat. Místo toho projíždí nepřebernou nabídku filmů a seriálů, které zrovna nabízí Disney+, Netflix či HBO Max. Za každou z těchto služeb však musíte platit měsíční poplatek. Proto bylo v českých domácnostech tak oblíbené sdílení hesel k jednomu účtu, na kterém pak fungovalo celé širší příbuzenstvo. Tomu však bude brzy konec a každý si bude muset svůj účet platit sám.

zdražování netflixu
iZdroj fotografie: Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 / Creative Commons / CC BY-SA

Dojde k odlivu uživatelů?

Když zákaz sdílení hesel před rokem zaváděl Netflix, mnozí předpovídali, že to bude znamenat velký odliv uživatelů streamovací platformy. To se však i přes kritiku opatření nestalo. Počet uživatelů se u Netflixu naopak skoro zdvojnásobil. Nyní se uvidí, jestli podobný vývoj zaznamená taky Disney+.

Zatím nejsou konkrétní informace o tom, že by kanál Disney+ plánoval zavést možnost přidání dalšího účtu za sníženou cenu, podobně jako to udělal Netflix. Je pravděpodobné, že právě tato strategie nezapříčinila ztrátu uživatelů. Jedná se totiž o elegantní řešení, při kterém se takzvaně vlk nažere a koza zůstane celá – streamovací platforma zatočí s nelegálním šířením hesel a navýší své zisky, zatímco uživatel za nový účet zaplatí menší částku.

Majitelé Netflixu, zpozorněte: Nový podvod připravil už mnoho Čechů o jejich úspory

Léto všechno změní

Podle vyjádření ředitele společnosti, Boba Igera, by Disney+ měl zákaz sdílení hesel zavést už letos v létě. Toto opatření se bude týkat taky službu Hulu, kterou společnost Disney spravuje. Zavedení tohoto opatření bude probíhat v několika vlnách a každá z nich se bude týkat jiných zemí, ve kterých platforma funguje. První vlna by měla nastat už v červnu, takže byste měli netrpělivě vyhlížet informační email, ve kterém se dozvíte veškeré potřebné detaily.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články