Rakety s doletem stovek kilometrů a možností přesného zásahu mohou částečně nahradit i letectvo. Proto si je kupují země jako například Alžírsko.
Přesné taktické rakety s dlouhým dosahem mohou být v moderních konfliktech užitečné a často poskytnou majiteli řadu výhod. I proto například v konfliktu s Ruskem Ukrajina spojence žádá o střely ATACMS, s nimiž by mohla přesně zasahovat cíle na 300 kilometrů daleko, ale Američané se zdráhají je poslat. Ovšem nejsou to jediné střely na trhu, podobný systém vlastní, a dokonce prodává Čína, údajně za příznivé ceny. Označuje se jako SY-400, i když je samozřejmě sporné, zda by ho Ukrajině prodala.
Systém kupuje například Alžírsko
To ale neznamená, že by s ním neobchodovala, podle posledních novinek ho nyní prodává například Alžírsku. Čína ho již vlastní delší dobu, představen byl v roce 2008. Jde o balistický raketový systém krátkého dosahu určený hlavně na export. Čína o něm však tvrdí, že jde o dělostřelecký raketový systém. To má umožnit obcházet omezení dosahu na 300 kilometrů stanovené dohodami o kontrole raketových technologií.
Systém může nést různé druhy střel, tou nejzajímavější je bezesporu BP-12A. Na odpalovacím vozidle – mělo by se jednat o Wanshan 8×8 – mohou být umístěny celkem dvě střely. Jejich dolet je odhadován až na 400 kilometrů, což je například více než u ATACMS, ale méně než u ruských Iskanderů. Raketa disponuje inerciálním naváděním a pak naváděním prostřednictvím GPS, což by jí mělo umožnit zasahovat cíle s přesností několika metrů. Nese bojovou hlavici o hmotnosti 480 kilogramů.
Střely srovnatelné s HIMARS
Do odpalovače lze nabít i pouzdra s menšími střelami PHL-03, kterých je pak 12. Založeny jsou na ruském systému Smerč a jejich dostřel by mohl být až 120 kilometrů, ale objevily se i zprávy o modernizované verzi s dosahem až 160 kilometrů. Také jsou naváděny prostřednictvím GPS. Teoreticky by se daly srovnat s raketami z amerického systému HIMARS, které jsou však o něco menší. Čínské rakety mají hlavici o hmotnosti 280 kilogramů, ale mohou nést i kazetovou munici nebo termobarické hlavice.
Výhodou čínského systému je skutečnost, že se mnohem snáze udržuje než ruské rakety. Podobně jako u amerických zbraní jsou jeho střely uzavřeny v pouzdru, ve kterém se přepravují i skladují. Vozidlo, na kterém je systém umístěn, je vysoce mobilní a má dojezd 650 kilometrů. Běžně ho doprovází překládací vozidlo s jeřábem, s jehož pomocí se do raketometu nabíjejí nové střely.