Máte doma staré DVD filmy? Některé dnes mají obří hodnotu, dají se prodat za pohádkové sumy

Každý, kdo má doma staré DVD filmy, může během pár minut získat tisíce korun. Jsou velmi chtěné, sběratelé za ně královsky zaplatí. Je čas udělat ve starých nosičích pořádek.

staré dvd filmy i Zdroj fotografie: JulianVilla26 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Doba, kdy jsme doma skladovali stojany plné DVD filmů, je už dávno pryč. Streamovací stanice typu Netflix a HBO Max navždy změnily způsob, jakým se doma díváme na filmy. Postupně z našich počítačů vymizely mechaniky, na kterých by se daly DVD filmy přehrávat. O DVD přehrávačích, které kdysi nesměly chybět v žádné domácnosti, ani nemluvě. Co ale dělat, když vám staré DVD filmy stále překáží?

Staré DVD filmy výhodně prodejte

Překvapí vás, jak cenná může taková sbírka DVD nebo Blu-Ray filmů být. Ačkoliv streamovací stanice nabízí nepřeberné množství filmů a seriálu, ze kterých si mnohdy máme problém vybrat, spoustu starších filmů na nich nenajdete. Každý přitom občas zatouží podívat se znovu na klasické staré DVD filmy, na kterých vyrůstal. Také mnohdy horší kvalita moderních filmů v nás může vyvolat touhu shlédnout nějakou starou dobrou klasiku.

Filmy, které se běžně neobjevují na Netflixu, HBO Max ani Disney+, se dají výhodně prodat na různých internetových bazarech typu Aukro či Sbazar. Mnohdy jsou za ně lidé ochotni zaplatit dvojnásobek i trojnásobek jejich původní pořizovací ceny.

staré dvd filmy
iZdroj fotografie: Unknown author / Creative Commons / CC BY-SA
Staré DVD a Blu-Ray filmy se dají výhodně prodat.

Nadšení sběratelé

Mnozí lidé dokonce staré DVD filmy nebo Blu-Ray filmy nadšeně sbírají. Takoví sběratelé jsou ochotni zaplatit částky přesahující tisíc korun za film, jen aby měli kompletní sérii Smrtonosné pasti či nesestříhanou verzi Pána Prstenů. Jelikož se blíží období jarního úklidu, je dobrý čas najít si chvilku a projít staré stojany s DVD filmy. Možná narazíte na pár kousků, které vám vydělají například na nový telefon, po kterém tak dlouho toužíte.

Blu-Ray filmy jsou velmi žádané

Stejné štěstí můžete mít také při prodeji Blu-Ray filmů. O ty je dnes velký zájem i v případě, že se dá daný film najít na některé streamovací stanici. V době, kdy pojem domácí kino není jen reklamní tah, ale pro mnohé nadšence skutečnost, je totiž kvalita promítaného filmu naprosto zásadní. 

dvd filmy

Naléhavé: Rychle se podívejte, zda doma nemáte tyto DVD filmy. Dnes se dají prodat za obrovské částky

Především starší filmy však mohou být na streamovacích stanicích dostupné pouze v horším formátu, který nepodporuje 4K rozlišení a prostorový zvuk. V takovém případě si lidé rádi připlatí za kvalitu Blu-Ray. Většina nadšenců totiž chce naplno využít potenciál, který mu nabízí velká moderní televize a kvalitní audio.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články