Brigádníky čeká v roce 2024 velká nepříjemnost: Kdo si sjedná brigádu přes tuto aplikaci, místo výdělku ho čeká obrovská ztráta peněz

Brigádníky čeká v roce 2024 velká nepříjemnost. Místo výdělku hrozí obrovská ztráta peněz, přitom stačí během žádosti udělat jedinou chybu. Na tohle si dejte dobrý pozor!

věci na internetu i Zdroj fotografie: User Gflores on en.wikipedia / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Skoro to vypadá, jako by se s brigádami a přivýdělky z domova doslova roztrhl pytel. Trend pohodlné práce z domova stále sílí a získává si oblibu u čím dál většího množství lidí. Tento trend však nahrává různým internetovým podvodníkům, kteří důvěřivé brigádníky lákají na pohádkové výdělky za minimální pracovní nasazení. Takové nabídky se však nevyplácí. Místo výdělku můžete o všechny peníze přijít.

Lákají brigádníky na lajkování videí

Na podvodné nabídky práce můžete narazit kdekoliv na internetu nebo sociálních sítích. Potenciální brigádníky lákají na pohádkové výdělky za pouhé sledování a lajkování videí. Jedná se o takovou tu nabídku, která zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, což v tomhle případě stoprocentně platí. Pokud zájemce o přivýdělek zareaguje na lákavou reklamu, dostane se na internetové stránky, kde musí vyplnit přihlašovací formulář.

Vzápětí se mu ozve takzvaná „konzultantka“, která ho seznámí s průběhem přivýdělku. Podmínkou je instalace chatovací aplikace Telegram, kde probíhá veškerá další komunikace. Následně jsou zájemcům zasílány odkazy na videa, které mají shlédnout a olajkovat je. Splnění úkolu doloží snímkem obrazovky. Už za první tři videa získají „výplatu“ ve výši několika stovek korun, jak uvádí web ŽivéChebsko.cz.

brigádníky
iZdroj fotografie: Microbiz Mag / Creative Commons / CC BY-SA
Tahle práce z domova vás připraví o všechny peníze.

Povýšení, o které nikdo nestojí

Jelikož „výplata“ brigádníkům skutečně dorazí i ti největší skeptici začínají věřit, že se možná jedná o seriózní práci. Opak je však pravdou. Po pár splněných úkolech přichází pro pilné brigádníky nabídka ke splnění speciálního úkolu. Brigádníci získají pocit, že byli povýšeni a nyní mají přístup k prémiovému obsahu, za který dostanou vyšší odměnu. Tato nabídka je však podmíněna vložením poplatku, který se brigádníkům samozřejmě zhodnotí. Jsou odkázání na takzvaného „mentora“, který je má celým procesem provést.

vstupenky na internetu

Nekupovali jste v nedávné době jakékoliv vstupenky? Pak jste se stali obětí nechutného podvodu

Od něj dostanou konkrétní informace o tom, kolik peněz mají poslat a na jaké účty. Převod mají následně doložit výpisem z banky. V některých případech byly platby zablokované bankou jako podezřelé, což údajný „mentor“ dával za vinu danému brigádníkovi. Pokud si chtěl dotyčný nechat své peníze vyplatit zpět, neuspěl. Mentor ho odbyl s tím, že vypršela platnost jeho kódu k vyplacení peněz a že pro jeho opětovnou aktivaci musí zaplatit další poplatek. V tuto chvíli se podvedení brigádníci obrátili na policii, která nyní eviduje šest takových případů se společnou ztrátou až 600 tisíc korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články