Zuby mohou prozradit víc, než se na první pohled zdá. Dokonce i odhalit příčinu Hitlerovy smrti

Nová analýza chrupu Adolfa Hitlera a jeho kostí konečně vyřešila jasně a srozumitelně otázku, jak Vůdce Třetí říše zemřel.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nová studie francouzských vědců podrobila analýze fragmenty zubů Adolfa Hitlera, aby prokázala, že zemřel roku 1945 poté, co si vzal kyanidovou kapsli a střelil se do hlavy. Výzkum publikovaný v květnu 2018 v Deníku vnitřní medicíny chtěl ukončit konspirační teorie a dohady o Vůdcově smrti nebo přežití na základě jasné analýzy jeho pozůstatků.

Skutečně zemřel a opravdu roku 1945

Studie vedená Philippem Charlierem prokázala, že Hitler zemřel roku 1945. Zuby jsou pravé, neexistuje už tedy žádná pochybnost. Ačkoli je obecně známo, že Vůdce Třetí říše zemřel ve svém berlínském bunkru, stále se drží mnoho domněnek o jeho útěku. Francouzský výzkum prokázal, že neutekl do Argentiny v ponorce, neskrývá se v základně na Antarktidě, ani na odvrácené straně Měsíce, deklaruje Charlier zcela jasně.

iZdroj fotografie: Pixabay

Na konci dubna 1945 vyrazili Sovětské jednotky na Berlín a Hitler naplánoval svou sebevraždu. To zahrnovalo také otestování kyanidových kapslí ze zásob SS na jeho německém ovčákovi jménem Blondi a nadiktování poslední vůle. Dva dny před tím byl Mussolini zastřelen popravčí četou a pak veřejně pověšen za nohy na náměstí na předměstí Milána. Hitlerovi bylo jasné, že podobný osud je nevyhnutelný.

Konečný nález sovětských vojsk

Dne 30. dubna byla nalezena těla Hitlera a jeho nové ženy Evy Braunové, obě v bunkru a s dírou po kulce v Hitlerově spánku. V dubnu 2018 vyšla anglická verze memoárů ruské tlumočnice, která odhalila, jak jí byly svěřeny v roce 1945 zuby, aby je srovnala se zubními záznamy diktátora. Shodovaly se a od té doby zůstaly v rukách Rusů. Po měsících vyjednávání tajných služeb a archivů dostali vědci svolení k prozkoumání zbytků lebky a zubů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kousek lebky měl díru na levé straně, shodnou se střelným zraněním včetně opálených okrajů. Ačkoli vědci nemohli odebrat vzorek lebky, poznamenali ve studii, že tvar vypadal „naprosto srovnatelně“ s rentgenem Hitlerovy lebky pořízeným rok před jeho smrtí. Děsivé snímky zubů uveřejněné ve studii ukazují čelist převážně z kovu. V době smrti Hitlerovi zbývaly jen čtyři zuby. Ty měly nezdravý tvar, u kořene byly hnědé a s jasnými stopami bílého zubního kamene.

Zdroj: History

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články