10 nejvíce nebezpečných tvorů na světě. Jednoho z nich potkáváte každý den, aniž byste si to uvědomovali. Dejte si pozor

Pokud se chcete setkat s nejnebezpečnější faunou, budete muset vyrazit do světa, kde vás čeká jak voda, tak pouště.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jestli se zrovna nacházíte ve vodách na pomezí Tichého a Indického oceánu, zpozorněte. To samé platí pro subsaharskou Afriku. Tyhle dvě oblasti jsou totiž regiony, kde se můžete setkat se zástupci těch nejnebezpečnějších zvířecích druhů, jaké má naše planeta k dispozici. Přitom kolikrát nezáleží na velikosti, protože i relativně malí tvorové vám mohou připravit velmi perné chvilky. A s jedním druhem budete cestovat vždycky.

Aligátoři na Floridě mohou leckoho vyděsit, jenže jejich bratranci krokodýli jsou mnohem děsivější. Mají totiž prudkou povahu a je velmi snadné je podráždit. Výsledkem je to, že jim nedělá nejmenší problém zaútočit na cokoli, co se jim byť jen připlete do cesty. A nejhorší z nich je krokodýl mořský, kterého najdete od Indie přes Vietnam po celou cestu až do severní Austrálie. Jedinci dorůstají délky 7 metrů a ročně zabijí víc lidí než všichni žraloci dohromady.

iZdroj fotografie: Pixabay

Moucha tse-tse je považována za nejnebezpečnější mouchu na světě. Většinou ji najdete v subsaharské Africe, hlavně v Súdánu, Angole a Kongu. Je velká podobně jako naše moucha domácí. Jenže tse-tse hrozně ráda saje krev a taky přenáší nechvalně proslulou spavou nemoc. Jde o parazitické onemocnění, které způsobuje změny chování a špatnou koordinaci pohybů. Paradoxní přitom je, že navzdory svému názvu tato nemoc způsobuje potíže se spánkem.

Moskyti a Homo sapiens sapiens

Nejmenší moskyti neměří více než 1 centimetr, a přece se do tohoto seznamu dostali bez problémů. Jde nejspíš o největší přenašeče patogenů na světě, což vzhledem ke 3 000 druhů moskytů není tak zvláštní. Najdeme je totiž po celém světě s výjimkou Antarktidy a jejich hlavní zbraní jsou malárie, žlutá horečka, encefalitida a další choroby, které ročně zabijí skoro milion lidí. Moskyti nás neomylně najdou díky oxidu uhličitému, který vydechujeme.

iZdroj fotografie: Pixabay

Smutnou pravdou o našem vlastním druhu je, že jsme v tomhle seznamu suverénně na prvním místě. To není nic překvapujícího vzhledem k tomu, že jsme strávili asi 10 000 let snahou se navzájem co nejlépe zabíjet. Jenom války samotné si vyžádaly něco mezi 150 miliony a miliardou obětí. Ačkoli si říkáme, že žijeme v době největšího míru, likvidujeme se navzájem s obrovskou mírou úspěšnosti a také neutuchajícím elánem.

Zdroj: CNTraveller

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články