Každoroční pohroma jménem octomilky. Zbavte se tohoto otravného hmyzu jednou provždy

Jednoduchý návod, jak se zbavit otravných mušek, na který budete mít navíc nejspíš veškeré potřebné suroviny doma.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Brouci nebo hmyz jsou něčím, co doma v žádném případě nechceme – tečka. A octomilky jsou obzvláště nepříjemná stvoření. Samozřejmě, že je můžeme zkoušet jenom vyhnat, ale to je odstraní jen nakrátko, někdy na pár minut. Abychom se jich zbavili úplně, potřebujeme chytré a dlouhotrvající řešení. V principu je to podobné jako zbavit se mravenců, komárů nebo dalších otravných návštěvníků.

Úklid domu v první řadě

Je potřeba začít skutečně tím základním, a to je pečlivý úklid. Faktem totiž je, že octomilky nenávidí čisté povrchy. Ovšem pokud uklízíte pravidelně a důkladně a stejně je u sebe doma potkáváte, máme pro vás několik dalších postupů. Sahají od čistě přírodních – jako octa – až k chemickým postřikům, které je odstraní nadobro. Jenže ani takto drastické zbavení se octomilek nemá moc cenu, pokud není znám jejich zdroj, tedy příčina toho, proč si vaši domácnost tolik oblíbily.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ačkoli to totiž vypadá, že se octomilky objevují odnikud, láká je fermentující ovoce, zelenina a obecně to, co má hodně fruktózy. Samičky octomilek kladou vejce na povrch a dovnitř hnijícího ovoce. Pokud vám to přijde nechutné, klid, bude to ještě horší. Každá samička totiž může najednou naklást až 500 vajíček a larvy se logicky živí právě hnijící hmotou v okolí. Cyklus je velmi rychlý, a pokud neodstraníte příčinu, máte doma výkonnou množírnu mušek.

Zlikvidovat v zárodku

Jak už jsme řekli, prvním krokem je vyčištění povrchů. Pořádně vydrhněte všechny plochy, odtok dřezu a zlikvidujte všechny zbytky potravin. Stačí někde nechat kousek ovoce a octomilky to zase přitáhne. Následně vyházejte všechny rozkládající se potraviny. Pak naplňte misku jablečným octem, zakryjte ji folií, utěsněte okraje a udělejte do folie několik malých dírek. Účelem je nalákat octomilky dovnitř, protože pak už se nedostanou ven.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud selže samotný ocet, zkuste směs octa a saponátu na nádobí, stačí jen kapka, zbytek postupu je stejný. Podobně může fungovat také lahev od piva nebo od vína se zbytkem tekutiny. Octomilky vlezou dovnitř, ale úzký hrdlem už se nedostanou zpátky. Pokud preferujete chemickou cestu, zvolte některý z přípravků proti létavému hmyzu. Ovšem pokud neodstraníte lákadla uvnitř domu, budete octomilky stále jen odhánět.

Zdroj: CountryLiving

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Ladislav Podešva
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články