I myši, které terorizují vaši domácnost, si zaslouží lidské zacházení. Návod, jak snadno vyrobit humánní past

Účinnou past na myši lze jednoduše vyrobit z věcí, které máte 100% doma. Nejen, že tím ušetříte, ale vyhnete se drastickým řešením.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přítomnost (především) myší domácích v bytě či v domě je velmi nepříjemná. Častěji se myši dostanou do venkovských domácností, ovšem s jejich občasným vniknutím do obytných prostor mají problém i ty městské. Jestliže se s nimi potýkáte a vyčerpali jste všechny humánní možnosti, jak se jich zbavit (a nechcete přistupovat k profesionální deratizaci či klasickým nástrahám), zkuste si vyrobit jednoduchou past. Nebudete k tomu potřebovat žádné speciální vybavení – vystačíte si s tím, co již máte doma.

Sestavte si humánní past svépomocí

S neustálým rozvojem, který společnost prodělává, se případy výskytu hlodavců v domácnostech výrazně snížily. Ovšem čas od času se mu někteří stejně neubrání. Protože je nicméně na lidi kladen větší důraz na soucit s živými tvory, začalo se při likvidaci hlodavců upouštět od klasických metod (jedy, profesionální deratizace, tradiční pasti). Do popředí se tak dostaly humánnější postupy. Jedním z nich je i výroba domácí pasti z prázdné PET lahve. K výrobě této pasti budete potřebovat předně prázdnou 0,5l lahev od libovolného nápoje s víčkem.

Dále si připravte kolíček na prádlo, kus dřevěného prkna, drátěné ramínko na šaty a kratší šroub s matkou. Z nářadí si připravte kladivo, vrtačku a kombinované kleště. Postup výroby pasti je poté následující: Ze všeho nejdříve uštípněte z ramínka rovnou část drátu. Tu dále rozdělte na 2 kusy v poměru asi 1:2 – menší kus by měl být o něco delší, než je průměr lahve. Kratší část drátu poté pomocí kladiva zatlučte přibližně doprostřed připraveného prkna. V dalším kroku si k ruce vezměte lahev a provrtejte do ní dvě naproti sobě ležící otvory.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ty budou umístěny kousek před její polovinou – blíže k jejímu hrdlu – a skrze ně lahev nasaďte na zatlučený drát. Pokud jste vše provedli správně, hrdlo lahve bude směřovat vzhůru, zatímco její dno bude na zemi. Volný konec drátu poté zajistěte pomocí kolíčku na prádlo. Nyní si k ruce vezměte delší kus drátu a kleštěmi ho ve třetině ohněte „do protisměru“, následně jej ve druhé třetině zahněte do pravého úhlu. Drát připevněte pomocí šroubu s matkou k dřevěnému prknu tak, aby volná část drátu směřovala před střed hrdla lahve natočeného k zemi.  

Fungování pasti je důmyslné

Jakmile máte druhou část drátu upevněnou, provrtejte do víčka 2 naproti sobě ležící otvory. Dbejte na to, abyste zvolili vrták s menším průměrem, než má použitý drát z ramínka na šaty. Víčko následně nasaďte na volnou část zohýbaného drátu. Po nasazení by mělo víčko blokovat hrdlo lahve (je-li natočené k zemi).

Jestliže jste špatně odhadli výšku, drát s víčkem jednoduše posuňte nahoru či dolů povolením a opětovným utažením šroubu s matkou. V dalším kroku pouze umístěte do PET lahve návnadu a čekejte. Odchycenou myš můžete vypustit do volné přírody a past opakovaně použít.

Jak byste se vypořádali s hlodavci ve své domácnosti?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články