Separátor na recyklaci plechovek, plastu, papíru, dřeva

V současné době se čím dál tím víc řeší ekologie a udržitelnost.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jsou kladeny mnohem větší nároky a požadavky i na firmy, aby jejich výroba, co nejméně životní prostředí ohrožovala. Tím pádem firmy začínají řešit, jak nejlépe tyto požadavky splnit, jak zůstat efektivní a jak co nejjednodušeji, za co nejmenší náklady separovat různé materiály.

Na jakém principu Eddy curent funguje?

Principem indukčního separátoru neboli Eddy current separátoru je magnetický vířivý proud. Separátor se skládá z magnetického válce a dopravníku, do kterého je magnetický válec zasazen. V magnetickém válci se nachází nejsilnější doposud známé magnety, a to neodymové.

Magnetický válec pracuje ve vysokých otáčkách, a tím dochází k vytvoření vířivých proudů. Díky těmto vířivým proudů dochází k nabití nemagnetických kovových částí, které se dostanou do separátoru, stejným magnetickým nábojem, jako má válec. Tímto procesem dochází k „odstřelování“ nemagnetických kovů za osu válce a nekovové části (plast, dřevo atd.) padají volně dolů.

Princip separace co separuje

Eddy current separátor je schopný rozdělit separovaný materiál na dva „tábory“:

  • nemagnetické kovy (hliník, měď, …)
  • nekovový materiál (plasty, papír, dřevo, sklo,…)

Obory použití

  • Recyklace
  • Likvidace odpadů
  • Likvidace elektrických zařízení
  • Sklářský průmysl
  • Atd.

Jak separovat i magnetický materiál?

V případě výskytu feromagnetických kovů v separovaném materiálu, je podmínkou instalace tohoto separátoru, předřadit konvenční magnetický separátor a zamezit tak výskytu kovových magnetických nečistot. Tento separátor (Eddy Current) neslouží k separaci magnetických kovů.

Výhody magnetických separátorů od firmy MAGSY

Firma MAGSY působí již přes 20 let a patří jí pobočky po celé Evropě, také v Rusku a USA. Máme vlastní výrobní halu, technologický tým a servisní tým, který Vám zajistí bezproblémový chod Vašeho separátoru. Poskytujeme záruční i pozáruční servis po celé Evropě. Dokážeme poradit a vymyslet technické parametry podle Vašich představ.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Tomáš Vaculík
Autor článku

Tomáš Vaculík

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům