Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!

                   

Magnetismus je fyzikální veličina, jejíž projevy se pro mnohé lidi mohou až podobat magii. Přitahuje předměty nebo je odpuzuje, drží je, nadnáší je. Za těmito schopnostmi se ukrývá spousta fyzikálních zákonů, které spousta z nás nezná, a ani znát nepotřebuje. Co ale znát potřebujeme jsou způsoby, jakým nám využití magnetů může ulehčit život.

Všude kolem nás

V dnešní době jsou magnety všude kolem nás, i když si to mnozí přímo neuvědomují. Magnety se používají pro zavírání dvířek například u kuchyňské linky nebo sprchového koutu. Také se používají například k zápisu informací v pevných discích, kazetách nebo disketách. Stejně tak obsahují platební karty magnetický proužek, na kterém jsou uchovány informace o jejím nositeli. A v neposlední řadě se používají například v elektromotorech, které se poslední dobou více a více rozmáhají v automobilovém průmyslu i u nás.

i

Magnety jako pomocník

S čím přesně tak může magnet pomoci v domácnosti nebo běžných zaměstnáních? Magnetické háčky mohou být skvělým způsobem, jak zorganizovat své věci. Na to se speciální hodí neodymové magnety, magnety, které unesou až tisícinásobek své váhy a malý magnet velikosti mince tak může unést klidně i 10 Kg. Stejně tak kromě háčků můžete magnety pro držení věcí na místě můžete použít třeba pro lištu na kuchyňské nože nebo pro připevňování vzkazů a upozornění na ledničku. A v kanceláři nebo v dílně je zase určitě skvělý pomocníkem tyčový sběrač, který umožní jednoduché posbírání špendlíků, napínáčků a šroubků i tam, kam rukou nedosáhnete.

i

Kde je ale koupit?

Kde se ovšem takovéto výkonné magnety dají koupit? Ty v obchodech na ledničce sotva unesou dva papíry. Je proto vhodné magnety koupit přímo v obchodě, který se na jejich prodej specializuje. Obchod ABC MAGNET s.r.o. nabízí prodej různých druhů magnetů, od klasických feritových po ty silné neodymové. Navíc pokud Vám z nabízených magnetů žádný nevyhovuje, rádi Vám vyrobí magnet na zakázku. Magnet tak bude přesně sedět účelu, ke kterému ho potřebujete, ať už je jakýkoliv!

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Tomáš Vaculík
Autor článku

Tomáš Vaculík

Zobrazit další články