Investujte do bezpečí s kvalitními vstupními dveřmi do domu

Vyplatí se v dnešní době do něčeho investovat? Tuhle otázku si klade čím dál více lidí. A my vám neporadíme, jestli zvolit zlato, nebo raději cenné papíry. Můžeme vám ale doporučit poslat peníze tam, odkud se vám opravdu vrátí. Mluvíme o bezpečí, které je dnes tolik vzácné. Pokud bydlíte v rodinném domě, pravděpodobně znáte slabá místa – okna a dveře. A právě druhé zmíněné za pořádnou investici opravdu stojí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bezpečné vstupní dveře do rodinných domů

To důležité se u kvalitních vchodových dveří skrývá uvnitř. Základem každých pořádných vstupních dveří do domu by měla být kvalitní rámová konstrukce, která je v ideálním případě ještě vyztužená kalenou ocelí. Jen díky tomu dokáží dveře odolat snaze o jejich překonání, a to jak pomocí hrubé síly, tak obvyklých nástrojů, které lupiči používají.

S čím vším si konkrétní vstupní dveře do rodinného domu poradí, to poznáte podle jejich bezpečnostní třídy. Nejčastěji se setkáte s bezpečnostní třídou 3, která vám většinou naprosto postačí. Takové dveře pak odolají snaze o vysazení ze zárubní, pokusu o vyvrtání zámku i překonání páčidlem.

Co si pohlídat

Při výběru vstupních dveří do rodinného domu si prověřte, že kupujete správný rozměr dveří. Nejčastěji budete mít buď osmdesátky, nebo devadesátky. Můžete se ale setkat i s jinými rozměry, proto je dobré přeměřit šířku svých stávajících dveří. Nebojte se ale, že máte nějaký atyp, pokud třeba zjistíte, že metr ukazuje 82 centimetrů. Přesné rozměry se totiž můžou lišit.

Důležité je také zvolit správnou stranu dveří. Určitě by vás nepotěšilo, kdyby vám vstupní dveře do domu neseděly na panty jen kvůli tomu, že jste místo levých dveří zvolily ty pravé. Jak si to pohlídat?

Stačí se postavit ke svým stávajícím dveřím tak, abyste je klikou otevírali směrem k sobě. Pak se podívejte, kde jsou panty. V případě, že jsou po vaší pravé ruce, pak jsou i dveře pravé. Naopak, jestliže jsou po vaší levé ruce, pak si kupte levé dveře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Základem úspěchu je dobrý dodavatel

Když už investujete do nových vchodových dveří do rodinného domu, nechcete své peníze poslat jen tak někomu. Vyberte si opravdu spolehlivého dodavatele, který má nabízené dveře skladem a stojí za ním spousta pozitivních referencí.

Dobrým ukazatelem je i více než jen jedna pobočka v republice a maximální blízkost k vašemu bydlišti. To se vám bude hodit v případě, že budete potřebovat servis.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články