Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství

O tomto tvorovi začali lidé poprvé mluvit asi před 70–80 lety. Původně se jeho výskyt omezoval na několik zemí Severní Ameriky. Farmáři si stěžovali na tajemného vetřelce.

i Zdroj fotografie: Jeff Carter / Creative Commons / CC BY
                   

Ten zabíjel zvířata, která měla všechna vysátou krev a na krku dvě tenké dírky. Kromě toho byly poškozeny i vnitřní orgány. V roce 1966 pak mexický farmář osobně viděl tohoto netvora, jak zaútočil na kozla. Byl to tmavě černý pes se silnou srstí a nepřirozeně dlouhýma nohama, jehož oči rudě žhnuly. Čupakabra zvíře nějak ovlivnil, takže se nijak nebránilo. Možná hypnóza? Poté ho kousl dvěma zuby do krku a za pár minut utekl.

Více verzí původu nestvůry

Existoval předpoklad, že je Čupakabra mimozemského původu, přičemž používá taktiky pavouků. Vpíchne tedy cizí látku, která okamžitě zničí vnitřní orgány a které následně vysaje. Tento odhad ovšem odmítla akademická obec. Důvodem byla prostá neproveditelnost. Objevilo se však mnohem více verzí toho, jak Čupakabra funguje a odkud je. Jedna ho brala jako mutanta, který utekl z laboratoře, případně bytost z nám zcela cizího světa.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mělo jít také o zvíře z hlubin planety, které se náhodou dostalo na povrch. Nejpodivnější na tom je ovšem obrovská rychlost, s jakou tento příběh putoval a šířil se dál. Jen za dekádu se totiž usadil v Jižní Americe, Evropě, Asii, Austrálii i Africe. I na dalších kontinentech začali lidé nacházet zvířata bez krve, a to divoká i domestikovaná. V několika případech napadl Čupakabra i člověka, mělo však jít pouze o sebeobranu, nikoli cílený lov.

Po celém světě, náročný na chycení

Roku 1985 byly jeho stopy poprvé zachyceny na území SSSR. Trpěli hlavně králíci na Ukrajině či v Bělorusku. Rok za rokem se pak zkazky o nestvůře šířily dále na východ. Čupakabru zachytili až v Mongolsku, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, v Indii, Vietnamu nebo Japonsku a Číně. Už tedy nešlo jen o fenomén Ameriky. Jaké zvíře se ale dokázalo adaptovat prakticky na všechny světové regiony, a to i na extrémně malé oblasti?

iZdroj fotografie: Pixabay

Navíc se ukázalo, že je velmi obtížné ho chytit. Tvor nesnášel lidi, takže se jim zásadně vyhýbal. To naznačuje, že krvesajný živočich je také velmi inteligentní. Není to pes, ale něco mnohem chytřejšího. Opět tedy vyvstává otázka, kde se něco takového mohlo vzít? Relevantní se pak stává verze s vládními genetickými experimenty. Hlavně vzhledem k tomu, že původní výskyt se omezoval na Mexiko. A tam jsou přece laboratoře, že?

Venčení tvorů v Bolívii?

Lidé si v nich rádi hrají, stejně jako se do nich vloupávají. Což může ústit v nehody. Badatelé však pochybují, že by bylo vůbec možné vytvořit tak nezvyklý druh hybrida. Jedna věc je křížit několik vlastností v rostlinách, v čemž genetici vynikají. Vyšlechtění kompletně nového biologického druhu z několika dalších je zcela jiná záležitost. V roce 2021 vidělo několik obyvatel Bolívie cigaretě podobné UFO, které se vyskytlo kousek od Santa Cruz.

Na dně se otevřelo okno a poté lidé spatřili 3 černé tvory, kteří běželi někam do stepí. „Teď už vím, že mimozemská inteligence nejen existuje, ale že s námi i žije. Možná, že právě takhle venčí mimozemšťané svoje mazlíčky,“ podotkl místní badatel Juan Bosseri. Kryptozoolog Richard Freeman ale nevěří, že by toto potvrzovalo mimozemský původ tvora. Může jít jen o upravený organismus, což ukazuje na genetické možnosti civilizace jiné planety.

Jde podle vás o mimozemské zvíře, nebo jen zvláštní anomálii?

Zdroj: AnomAlien
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články