Incident UFO, který v roce 1994 vidělo celé město, je záhadou dodnes. Stovky lidí tehdy popisovaly podivná světla

V březnu roku 1994 obdržela policie stovky prakticky totožných telefonátů. Všechny se totiž týkaly jezera, nad kterým se pohybovalo několik velmi podivných světel.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dne 8. března roku 1994 se rezidentům na pobřeží Michiganského jezera naskytl pohled na jedno z nejrozsáhlejších spatření UFO v historii USA. Nad vodou se totiž objevily jasné, barevné světelné koule. Ty byly vidět až z hranice státu Indiana, jak zcela nevyzpytatelně tancují po tmavém nočním nebi. Místní policii pak zcela zahltily telefonáty s naprosto stejným svědectvím o létajících objektech. Celkově bylo těchto pozorování víc jak 300.

Desítky svědectví, všechno ale bez vysvětlení

Úřad pro sledování počasí (The National Weather Service, NWS) později potvrdil přítomnost velkých objektů přímo nad jezerem. Současně bylo jasné, že se opravdu nejedná o letadla. Pak ale všechny zmizely a nenechaly po sobě naprosto žádnou stopu. Navzdory rozhovorům s desítkami svědků se ovšem nikomu nikdy nedostalo žádného vysvětlení. Událost vešla později ve známost jako Lakeshore Event a stala se i námětem dílu Unsolved Mysteries.

iZdroj fotografie: Depositphotos

K čemu tedy té osudné noci roku 1994 opravdu došlo? „Mám na dvorku UFO,“ sdělila Cindy Pravda z Grand Haven v Michiganu 8. března po telefonu svému kamarádovi. Podle Detroit Free Press byla Pravda jednou ze stovky lidí, kteří soubor 6 svítících koulí nad jezerem té noci viděli. I po více jak 20 letech si to pamatuje naprosto přesně. „Sledovala jsem je asi půl hodiny. Když jsem se dívala, jedno z nich se ztratilo směrem k dálnici a pak se vrátilo.“

Telefonát policisty s meteorologem

„Jedno napravo se ztratilo během mrknutí oka a nakonec všechna rychle zmizela.“ Rozhodně nešlo o jediného obyvatele Grand Haven, který viděl něco takového. Podobná svědectví uvádí i lidé z Holland, který je vzdálen 35 kilometrů. Mezi nimi byli Daryl a Holly Graves a jejich syn Joey. „Viděl jsem 6 světel přesně nad stodolou přes ulici,“ říká Joey. „Vstal jsem a z pohovky se podíval na nebe. Byla červená a bílá a všechna se pohybovala.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

I když je podivné, že tolik svědků uvádí naprosto totéž, nejpřesvědčivější svědectví pochází od operátora radaru National Weather Service. Jeff Velthouse, policista z Hollandu, slyšel výpovědi mnoha svědků, z nichž všichni popsali totéž. Sám úkaz také zpozoroval a zavolal Jacka Bushonga, úředníka NWS z Muskegon County. Rozebírali různá všední vysvětlení včetně nedaleké radiověže s novými světly. Problém byl ale s jejich pohybem.

Nebyla to letadla a jako by si povídala

Následně Bushong potvrdil přítomnost 3, někdy 4 světel, která nebyla letadly. „Letadla jsou na radaru jako přesné body. Tyto byly miniaturní a stále se různě pohybovaly. Tři z nich směrem k Chicagu. Nikdy jsem nic takového neviděl, ani při opravdu mizerném počasí.“ Když zjistil, že je konverzace s Velthousem zveřejněna, bál se reakce veřejnosti. Jenže pro to, co viděl, zkrátka jednoduché vysvětlení neexistuje.

Tato událost je jeden z nejlépe zdokumentovaných případů spatření UFO na světě. Pokud jde ale o potvrzení přítomnosti mimozemského života na Zemi, porota stále jedná. Roky poté mluvil Bushong ještě s WWMT a odhalil několik dalších skutečností. Jak objekty sledoval, cestovaly rychlostí asi 160 kilometrů v hodině. Jednou byly 1,5 kilometru nad zemí, pak hned 3. „Bylo to skoro, jako kdyby říkaly – Ahoj, my víme, že nás vidíš,“ uvedl.

Jak nejblíž jste se kdy setkali s UFO?

Zdroj: NewsWeek
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články