Incidenty z bermudského trojúhelníku zůstávají nevyřešené. V roce 1945 zde zmizelo 14 pilotů, Boeing 777 měl na palubě 239 pasažérů

Bermudský trojúhelník je tajuplná zóna v Atlantském oceánu. Lodě a letadla zde údajně mizí beze stopy a nikdo pro to nemůže najít smysluplné vysvětlení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V roce 1945 zmizelo 14 pilotů v pěti letadlech amerického námořnictva v Atlantském oceánu na rutinní výcvikové misi. Přes snahu nalézt nějaké pozůstatky zde nezůstalo nic jiného než nazelenalá zpěněná voda. Posádky a ani kusy letadel nebyly nikdy a nikde v okolí nalezeny. Od té doby až do poloviny 80. let se při plavbě či přeletu přes oblast ztratily další desítky lodí a malých letadel. Jejich trosky a lidské ostatky potkal stejný osud. Badatelé a námořnictvo uzavřelo tedy případ tak, že se stal „z neznámých důvodů.“

Nevyřešené záhady lákají adrenalinové nadšence

Toto téma se stalo senzací pro mnoho lidí. Neznámé důvody následně zmizely a jen se přidalo na tajemnosti tohoto příběhu. Živý obraz nebezpečného trojúhelníku uprostřed oceánu přilákal mnoho paranormálních nadšenců. Ti vystavěli nejneobvyklejší teorie o tom, kdo v bermudském trojúhelníku skutečně operuje. Přišly hypotézy od mimozemšťanů přes UFO až po obyvatele podvodní Atlantidy.

Incidenty v oceánech

Ve skutečnosti na bermudském trojúhelníku není nic divného. Vezmeme-li v úvahu, že je 71 % Země pokryto vodou, zní celkem logicky, že v této obrovské mase mohou pravidelně mizet lodě a letadla. Svět například už osm let nemůže pochopit, co se stalo s letem 370 Malaysia Airlines. Jednalo se o obrovský Boeing 777 s 239 lidmi na palubě, který zmizel uprostřed noci v Indickém oceánu. Tři roky po incidentu vyplavilo pobřeží Afriky 31 úlomků bývalého dopravního letadla. Není zcela jisté, jestli se jednalo právě o Boeing 777.

Extrémní povětrnostní podmínky

Podle amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru je oblast bermudského trojúhelníku pravidelně vystavena hurikánům a tropickým bouřím. V minulosti neměli kapitáni přístup ke kvalitním předpovědím počasí a lodě i letadla nebyly náležitě chráněny. Extrémní povětrnostní podmínky je proto velice zaskočily.

iZdroj fotografie: Pixabay

Minulost zůstává nevyřešitelnou záhadou

Mnoho malých ostrovů v Karibském moři navíc představuje hrozbu pro velké lodě. Pokud do hry vstoupí špatné počasí nebo navigační chyby, oceán se může stát smrtícím. Také neexistuje žádný důkaz, že by k náhlým zmizením docházelo v bermudském trojúhelníku častěji než v jakékoli jiné části světových oceánů. V současné době bermudským trojúhelníkem denně prolétají desítky letadel, které lze snadno sledovat online. K žádným zmizením ani problémům nedochází. Co se však stávalo v minulosti zůstává záhadou.

Co dle vás zapříčinilo zmizení v bermudském trojúhelníku?

Zdroj: Britannica
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články