Incidenty z bermudského trojúhelníku zůstávají nevyřešené. V roce 1945 zde zmizelo 14 pilotů, Boeing 777 měl na palubě 239 pasažérů

Bermudský trojúhelník je tajuplná zóna v Atlantském oceánu. Lodě a letadla zde údajně mizí beze stopy a nikdo pro to nemůže najít smysluplné vysvětlení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V roce 1945 zmizelo 14 pilotů v pěti letadlech amerického námořnictva v Atlantském oceánu na rutinní výcvikové misi. Přes snahu nalézt nějaké pozůstatky zde nezůstalo nic jiného než nazelenalá zpěněná voda. Posádky a ani kusy letadel nebyly nikdy a nikde v okolí nalezeny. Od té doby až do poloviny 80. let se při plavbě či přeletu přes oblast ztratily další desítky lodí a malých letadel. Jejich trosky a lidské ostatky potkal stejný osud. Badatelé a námořnictvo uzavřelo tedy případ tak, že se stal „z neznámých důvodů.“

Nevyřešené záhady lákají adrenalinové nadšence

Toto téma se stalo senzací pro mnoho lidí. Neznámé důvody následně zmizely a jen se přidalo na tajemnosti tohoto příběhu. Živý obraz nebezpečného trojúhelníku uprostřed oceánu přilákal mnoho paranormálních nadšenců. Ti vystavěli nejneobvyklejší teorie o tom, kdo v bermudském trojúhelníku skutečně operuje. Přišly hypotézy od mimozemšťanů přes UFO až po obyvatele podvodní Atlantidy.

Incidenty v oceánech

Ve skutečnosti na bermudském trojúhelníku není nic divného. Vezmeme-li v úvahu, že je 71 % Země pokryto vodou, zní celkem logicky, že v této obrovské mase mohou pravidelně mizet lodě a letadla. Svět například už osm let nemůže pochopit, co se stalo s letem 370 Malaysia Airlines. Jednalo se o obrovský Boeing 777 s 239 lidmi na palubě, který zmizel uprostřed noci v Indickém oceánu. Tři roky po incidentu vyplavilo pobřeží Afriky 31 úlomků bývalého dopravního letadla. Není zcela jisté, jestli se jednalo právě o Boeing 777.

Extrémní povětrnostní podmínky

Podle amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru je oblast bermudského trojúhelníku pravidelně vystavena hurikánům a tropickým bouřím. V minulosti neměli kapitáni přístup ke kvalitním předpovědím počasí a lodě i letadla nebyly náležitě chráněny. Extrémní povětrnostní podmínky je proto velice zaskočily.

iZdroj fotografie: Pixabay

Minulost zůstává nevyřešitelnou záhadou

Mnoho malých ostrovů v Karibském moři navíc představuje hrozbu pro velké lodě. Pokud do hry vstoupí špatné počasí nebo navigační chyby, oceán se může stát smrtícím. Také neexistuje žádný důkaz, že by k náhlým zmizením docházelo v bermudském trojúhelníku častěji než v jakékoli jiné části světových oceánů. V současné době bermudským trojúhelníkem denně prolétají desítky letadel, které lze snadno sledovat online. K žádným zmizením ani problémům nedochází. Co se však stávalo v minulosti zůstává záhadou.

Co dle vás zapříčinilo zmizení v bermudském trojúhelníku?

Zdroj: Britannica
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
Události247.cz
Události247.cz
,,Hrozba jaderného konfliktu nepominula. Naopak se zvýšila,“ říká exprezident Ruska Medveděv
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
adbz.cz
adbz.cz
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu