6 nejděsivějších „měst duchů“ na Zemi. Mají za sebou tak strašlivou historii, že sem vkročí jen úplný blázen

Jedna z otázek, kterou si klade jednou za čas pravděpodobně každý, je realita či nemožnost nadpřirozených jevů. Tato místa jsou proslulá nadpřirozenem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Země je tu už nějakou dobu a lidská činnost na ní má velmi barvitou historii. To s sebou přináší také některá dosti podivná místa, strašidelná a děsivá města duchů opředená mnoha zkazkami. Tak co, jste dost odvážní na to podívat se do několika nejděsivějších měst na planetě? Protože bez ohledu na to, zda na duchy věříte, nebo ne, roky opuštěné paneláky a ruiny mohou skrývat všechno možné. Že byly kdysi opuštěny, neznamená, že je tomu tak i dnes.

Japonský ostrov Hašima

Toto území bylo kdysi prosperujícím uhelným dolem, jeho obyvatelé ho však posléze opustili. Ostrov si také vysloužil přezdívku „Bitevní ostrov“, protože celkově připomíná velkou bitevní loď. Kdysi to bývalo hustě osídlené místo. Co se tu stalo? Většinu obyvatel tvořili horníci a jejich rodiny a s ubývajícím uhlím přicházeli také o práci. Přirozeně se pak stěhovali za prací jinam a dnes lze ostrov navštívit jen s průvodcem, který vám poví jeho historii.

St. Elmo v Coloradu

Podobně je na tom St. Elmo, které bylo kdysi důlním centrem, od roku 1930 tu však z 2 000 obyvatel zůstalo jen 7. Byla to rodina, která vedla místní obchod a hotel, ve kterém má nyní strašit. Když se sem vydáte, asi narazíte na podivné jevy, jak aspoň mnozí tvrdí. Má to být nejstrašidelnější místo Colorada a jedno z nejhorších na světě. Místní duch Annabelle se prohání po ulicích a chodí tu i s puškou. Kdysi byla umístěna do blázince a zemřela 2 roky nato.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle legendy tu od té doby žije a stále chrání svůj majetek před vetřelci.

Pevnost Bhangarh v Indii

Několik kilometrů na jihozápad od Dillí narazíte uprostřed zeleného lesa na krásnou opuštěnou pevnost. Nenechte se ovšem oklamat, má být prokleta čarodějem, kterého odmítla místní princezna. Od toho dne je místo opuštěné, zkrátka není nad dobrý příběh o lásce a pomstě. Chcete-li zažít něco opravdu nezapomenutelného, dejte si tu při západu slunce sestavu jógy.

Pripjať na Ukrajině

Pripjať kousek od Černobylu nenabízí krásné pohledy, jde však bez diskuzí o jedno z nejděsivějších míst na Zemi. Nakonec, jste tu kvůli děsivým historiím, ne happyendům. Město Pripjať bylo jedním z mnoha míst, které bylo třeba evakuovat dny po výbuchu v Černobylu. Už se sem – logicky – nikdo nikdy nevrátil. S ničím ve městě se nehnulo a všechno včetně nádobí a běžných věcí je přesně jako v moment, kdy to tu lidé opustili.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jazirat Al Hamra, Spojené arabské emiráty

Krátká jízda na jihozápad od Ras Al Khaimah vás dovede k městu duchů Jazirat Al Hamra. Město bylo opuštěno v roce 1968, přestože to předtím byla prosperující vesnice lovců perel. Dnes jsou tu už jen cesty, ruiny domů a komáři. Připraveni na děs? Každý, kdo sem přijde, má zažít podivnou zimu a slyšet velmi zvláštní zvuky. Lidé, kteří tu kdysi bydleli, stále bloumají městem.

Xunantun v Belize

Hluboko v džunglích Belize leží opuštěné mayské ruiny. Staré město se rozpadlo při zemětřesení a bylo znovu nalezeno po roce 1890. Výhled na okolí je dechberoucí, odehrály se tu však i děsivé věci. Na vrcholku hory se konaly smrtící rituály a kdokoli sem přišel, údajně viděl černovlasou ženu s rudýma očima. Má se jednat o jednu z obětí.

Které místo vám skutečně nahnalo strach?

Zdroj: JoinMyTrip
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články