Kde na světě je nejvíce slunečných dní v roce? ČR se dokáže pochlubit jen 63 dny. Cesta za sluníčkem vede jinam

Staré přísloví říká, že neexistuje nic takového jako špatné počasí. Jen různé klimatické podmínky v kombinaci s mizerně zvoleným oděvem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý člověk má samozřejmě svou osobní preferenci, co se týče „příjemného počasí“. Pro někoho je ideální slunce a všudypřítomné teplo, zatímco další zbožňuje temné nebe a křižující se blesky. Jestli se ale chcete cíleně vypravit za sluníčkem a právě teplem, následující přehled vám může pomoci rozhodnout se o vhodné destinaci. Uvádí totiž průměrný počet slunečných dní během jednoho roku. Abyste z jednoho výletu vytěžili opravdu co nejvíc.
Známé nejen evropské kouty

Marseille, hlavní město Provence, je druhé největší město Francie. Leží na pobřeží Středozemního moře, konkrétně ve Lvím zálivu, a každý rok disponuje v průměru 230 slunečnými dny. Murmansk je přístavní město na severozápadě Ruska, na poloostrově Kola. Za Marseille výrazně zaostává, slunečných dnů tu budete mít jen 76. Je to ale o něco víc než v České republice, kde se jich dočkáte v průměru 63 za jeden rok.


iZdroj fotografie: Pxhere

Taková španělská Valencie na Costa del Azahar je na tom ještě lépe než Francie. Sluníčko a teplo si tu užijete po celých 300 dní. Americký New York může překvapit, slunce si tu vychutnáte po 184 dní v roce. Známé Acapulco je na tom mnohem lépe, krásného počasí se tu dočkáte po celých 338 dní v roce. Londýn ve Velké Británii je na tom o něco hůře než New York, slunečno je tu „jen“ po 142 dní během celého roku.

Trochu víc vnitrozemí

Německý Kolín nad Rýnem je významným obchodním střediskem i komunikačním uzlem. Je to ovšem místo spíše pro milovníky podmračeného počasí, slunečno je tu pouze 65 dní. Rusko si se sluncem spojí obecně málokdo, ovšem takový Vladivostok překvapí plnými 269 dny svitu. Na druhé straně Las Vegas v USA si zase nikdo nespojí s deštěm. Slunečno je tu celých 320 dní v roce, což přímo vybízí k dovolené.


iZdroj fotografie: Pxhere

Curitiba v Brazílii, hlavní město státu Paraná, nabídne krásných dnů „pouze“ 116, což je jen o dva dny víc, než kolika se jich dočkáte v ruské Moskvě. Antananarivo (častěji zkráceně Tananarive), tedy hlavní město Madagaskaru, je na tom se svými 291 teplými dny mnohem lépe. Japonské Tokio také moc nezaostává a útočí s počtem 197 dní na vyšší příčky pro ty, kteří hledají příjemné počasí.

Na Kanárské ostrovy nebo do Izraele

Španělské Kanárské ostrovy (sedmičlenné souostroví) si se sluníčkem a teplem spojí nejspíš každý. Má to pádný důvod, konkrétně 294 plně slunečných dnů, které tu v průměru můžete ročně zažít. Pokud chcete opravdovou nálož krásného počasí, zkuste Tel Aviv v Izraeli, kde se dočkáte dokonce 330 dnů v perfektních podmínkách. Trochu zchladit se následně můžete vypravit do anglického Birminghamu, slunce tam svítí jen 62 dní v roce.


iZdroj fotografie: Pxhere

Svými průměry potěší i Asuán na jihu Egypta, kterému se často říká brána černé Afriky. Slunce tu pálí 322 dní v roce. Jen o 40 dní méně zažijete v Almaty, největším městě Kazachstánu, tedy 282. Italská Foggia, hlavní město provincie Apulie, potěší 330 dny plnými slunce a nigerský Agadez na jižním okraji Sahary na tom není zase o tolik hůř. Světla si tu užijete po celých 290 dní v roce.

Které počasí preferujete? Mění se tato volba nějak postupem času?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Na dovolenou bez přebytečných kil: Spolehněte se na Tabatu, pětiminutové cvičení z Japonska, které „je vidět“ téměř okamžitě
Události247.cz
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská ponorka zaútočila na výcvikové středisko ve Lvově: Nečekaný útok Černomořské flotily podtrhává nedostatek pozemní munice
adbz.cz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní