Existují názory, že coby moderní lidé vůbec nepocházíme z planety Země. Kvůli našim „dysfunkcím“ sem údajně nezapadáme

Celé to může působit jako námět pro epizodu Akta X. Starověké národy se ovšem možností přenesení života na další planetu zabývaly už od úsvitu historie.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

„I když má být lidstvo nejvyvinutějším druhem na planetě, je čím dál tím víc neudržitelné a mizerně vybavené na pozemské prostředí. Poškozuje nás slunce, pohrdáme syrovou potravou a máme také obrovské procento výskytu chronických chorob. A to není všechno. Kromě toho má hodně lidí pocit, že není odsud, případně jen cítí, že něco prostě není v pořádku,“ říká profesor ekologie Dr. Ellis Silver. Jaký je tedy náš původ?

Dostali jsme pobyt na Zemi za trest?

Podle této hypotézy se lidé nenarodili na Zemi, ale na jiné planetě. Jako druh totiž vykazujeme několik značných „dysfunkcí“, které by se rozhodně neobjevily, pokud bychom byli místní produkt. Dle tohoto názoru jsme zcela přirozeně neukáznění a násilní, navíc máme velké ego. Proto nás velmi pokročilá mimozemská rasa zahnala na jedno místo na jejich poslední planetě. Následně nás tito tvorové poslali na Zemi do vyhnanství.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tady se máme naučit slušně chovat, podotýká Silver a má k tomu ještě další poznámky. Podle něj máme totiž potíže se zády a obecně často trpíme bolestmi, protože jsme se jako rasa vyvinuli na planetě s menší gravitací, než je ta pozemská. Stejně tak nám škodí přímé vystavení slunečnímu světlu, a to i na krátkou dobu. Protože jsme – podle Silvera – nebyli zrozeni pro prostředí, které je naší hvězdě takto blízko.

Špatné nastavení lidí na prostředí

Kniha „Lidé nejsou ze Země“ je souborem většiny jeho robustních „důkazů“. Další problematika se týká také lidského porodu. Hlavně komplikací způsobených enormní velikostí hlavičky dítěte. Důsledkem toho je, že jsme druh s obrovskou mírou problémů a úmrtí jak dítěte, tak matky během těhotenství i porodu. Lidé také nejsou plně vybavení na vypořádání se s přírodním prostředím, například chladem nebo horkem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Myšlenka také analyzuje některé protimluvy, jako třeba jídlo získané z přírody. V syrovém stavu ho totiž lidé nesnáší. Podle Silvera lidé často trpěli nemocemi, protože naše vnitřní hodiny jsou nastaveny na den trvající 25 hodin. Tohle dokonce potvrdil i výzkum provedený na Harvardu. Silver je toho názoru, že moderní lidé jsou anatomickým hybridem mezi neandrtálci a dalším lidským druhem, který sem v minulosti dorazil.

Starověké mísení druhů

Konkrétně se má jednat o dobu před 60 000 – 200 000 lety, možná ze systému Alfa Centauri. Starověké civilizace to pak popsaly jako „staré bohy“, kteří sestoupili z nebe v „ohnivých vozech“ a „létajících lodích“. Právě tyto kultury někdy tyto „bohy“ popisují jako moderní astronauty. Dle Silvera jde tedy o mimozemšťany z jiného hvězdného systému. Ovšem přesun z mimozemského původu k vyhnanství na Zemi je poměrně velký skok.

Jiné kolující teorie pracují s tím, že mimozemšťané kdysi zrychlili náš vývoj přidáním vlastní genetiky k opicím. Může to znít přitažené za vlasy, ale zamyslete se nad tím. Pokud jsme se tu vyvinuli přirozeně, co všechny ty potíže, které Dr. Silver zmiňuje? Až se někdy dostaneme ke vzdáleným hvězdám a narazíme na nějaké primáty, badatelé nepochybně provedou genetické srovnání. Do té doby máme pravděpodobně další látku k přemýšlení.

Jaký je dle vás skutečný lidský původ?

Zdroj: GoodReads

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články