9 nejzáhadnějších věcí, které se kdy na Zemi objevily. Jejich původ se můžeme pouze domnívat

Čím více hledáme a zkoumáme, tím více se objevuje neuvěřitelných záhad ohledně civilizací. Tyto věci dokazují, jak málo toho o minulosti víme.

i Zdroj fotografie: StringfixerPhotos
                   

Archeologové a další vědci neustále usilovně pátrají, aby porozuměli všemu, co na planetě Zemi máme. Jak říká slavný autor Graham Hancock – „jsme druh s amnézií“. Důkazem toho jsou nesčetné objevy učiněné během mnoha let. Ty totiž zpochybňují mnohá naše přesvědčení, základy společnosti i schopnosti starověkých civilizací. Tady je devatero nejvíce nevysvětlitelných a nejpochybnějších objevů na Zemi.
Saksayuaman

Saksayuaman je bezpochyby jedno z nejúžasnějších starověkých míst, jaká jsme na Zemi kdy objevili. Je tomu tak nejen díky historii tohoto starobylého města, ale také díky supermasivním kamenům, které byly na jeho stavbu použity. Některé z nich do sebe totiž zapadají tak naprosto dokonale, že mezi ně nelze vložit ani list papíru.

Brána Slunce a.k.a. Puerto del Sol

Brána Slunce je název megalitického masivního kamenného bloku či portálu, který se nachází v Tijuaně. Jde o starověké tajemné město nacházející se v Bolívii. Archeologové se domnívají, že toto starověké sídlo bylo centrem rozsáhlé říše v době prvního tisíciletí našeho letopočtu. Přestože o jihoamerických starověkých civilizacích toho víme poměrně dost, význam některých místních maleb badatelům dosud uniká.


iZdroj fotografie: Uživatel Zhangzhugang / Creative Commons / CC BY-SA

Stejně tak role dalších památek starobylého města. Podle některých expertů mají tyto kresby silnou astrologickou i astronomickou hodnotu. Jiné hlasy zase tvrdí, že jde o portály do jiného světa.

Jeskyně Longyu

Jeskyně Longyu nejsou z tohoto světa a o této sérii jeskyní se celkově mluví poměrně málo. Jde o komplex umělých jeskyní a dle předpokladů jsou staré nejméně 2 000 let. Jde také o jednu z největších staveb, jakou kdy člověk vyhloubil. Badatelé jsou zcela ohromeni především velikostí a přesností těchto jeskyní.

Archeologové, architekti, inženýři i geologové z celého světa se snažili pochopit, jak, proč a kdy byly tyto umělé jeskyně vybudovány. Nikdo zatím ovšem nenabídl jedinou odpověď na mnohé záhady, které tento komplex provázejí.

Podmořské japonské město Yonaguni

Někteří autoři mu říkají také japonská Atlantida. Tvrdí, že komplex Yonaguni je starověká památka zanechaná civilizací, která na Zemi pobývala před poslední dobou ledovou. Tyto starověké pozůstatky náhodně objevil během jednoho výcviku instruktor potápění Kahiro Arataki. Podle některých podvodních archeologů i mnoha autorů je tento starověký komplex jedním z nejvýznamnějších podvodních objevů za poslední roky.


iZdroj fotografie: Uživatel Melkov / Creative Commons / CC BY-SA

Navíc zpochybňuje několik předchozích vědeckých teorií. Podle předpokladů se neuvěřitelně vytesaná skála se potopila před více jak 12 000 lety. To je dlouho předtím, než začali staří Egypťané se stavbou svých proslulých pyramid. Archeologie a věda obecně tvrdí, že před poslední dobou ledovou na Zemi žádná vyspělá civilizace neexistovala. Starověké lidstvo by tedy nedokázalo vytesat takto složitou strukturu.

Mohendžodaro

Archeologické naleziště Mohendžodaro je mnoha teoretiky starověkých astronautů považováno za jeden z nejlepších příkladů starověkého mimozemského kontaktu. Zničení tohoto kdysi velkého města je pro archeology dodnes záhadou. Teoretici astronautů tvrdí, že Zemi před tisíci lety navštívily vyspělé civilizace a město bylo zničeno jadernými bombami. Komplex byl objeven v roce 1992 indickým archeologem R. Banardijim.

Podzemní město Derinkuyu

Další úžasný úspěch starověkého inženýrství. Před tisíci lety se starověcí lidé zaryli stovky metrů hluboko do země a vybudovali jedno z největších podzemních měst planety. Od svého objevení komplex zpochybňuje názory a teorie archeologů. Obklopuje ho mnoho záhad a nikdo není schopen zjistit, proč a jak byl postaven. Podle některých hlasů mělo jít o ochranu obyvatel před změnami klimatu, výkyvy teplot nebo válkami.


iZdroj fotografie: Nevit Dilmen / Creative Commons / CC BY-SA

Obří kamenné koule

Tyto obrovské kamenné koule se nacházejí od Kostariky po Bosnu a Hercegovinu, a to ve všech velikostech. Poprvé je objevili v Jižní Americe ve 30. letech 20. století dělníci během čištění džungle pro banánové plantáže. Legendy tvrdí, že v kamenech se ukrývají nepředstavitelné poklady. To vedlo ke zničení mnoha z nich lidmi, kteří nedocenili jejich historickou hodnotu. Nic v nich ovšem nalezeno nebylo a nikdo nedovede vysvětlit jejich účel.

Stopy vozidla staré 14 milionů let

Tyto záhadné stopy jsou dle ruských geologů staré nejméně 14 milionů let a zanechala je „vozidla“ civilizace, o které v současnosti nevíme. Mnoho badatelů se ostatně domnívá, že nejsme první vyspělá společnost, jež Zemi vládne. Podle Dr. Kolpitina a mnoha dalších archeologů jsou tyto prastaré „autostopy“ jedním z nejlepších důkazů existence starověkých a rozvinutých civilizací. Naši planetu měly obývat v dávné minulosti.

Přírodní jaderný reaktor starý 2 miliardy let

V roce 1972 našli badatelé v Gabonu řadu přírodních jaderných reaktorů. To nasadilo vědcům brouka do hlavy a snaží se přijít na to, jak je možné, že se reaktory objevily jen tam a nikde jinde na světě. Podle expertů zahájila část afrických nalezišť uranu před 2 miliardami let spontánní jadernou reakci. Tento „stroj“ by mohl vyprodukovat skromnou energii. Vzorky reaktorů Oklo obsahují asi 3,6 % uranu 235, který je blízký moderním zařízením.

Která další podzemní města vás napadají?

Zdroj: ScienceDirect

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Na dovolenou bez přebytečných kil: Spolehněte se na Tabatu, pětiminutové cvičení z Japonska, které „je vidět“ téměř okamžitě
Události247.cz
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská ponorka zaútočila na výcvikové středisko ve Lvově: Nečekaný útok Černomořské flotily podtrhává nedostatek pozemní munice
adbz.cz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní