Mexický Ostrov panenek: Hororové místo s tajemnou energií, která prý z lidí vysává všechnu radost

Na ostrově La Isla de la Munecas se nachází více než tisíc nejrůznějších panenek. Příběh, který se za nimi skrývá, je děsivý.

i Zdroj fotografie: Luciayepez50 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Na naší planetě existuje celá řada malebných míst, kde člověk nachází poklid a harmonii s přírodou. Avšak mezi nimi najdeme i místa, která působí zcela opačně. Jedním z nich je údajně jeden z nejstrašidelnějších bodů na světě – Isla de las Muñecas, známý též jako Ostrov panenek v Mexiku. 

Ostrov panenek

Julian Santana Barrera, farmář, který se kdysi přestěhoval na tento ostrov a dal si za úkol zkoumat jeho okolí a začít zde nový život. I když si byl vědom temné atmosféry, která ostrov obklopuje společně společně s močály, hustou vegetací a pokroucenými stromy, cítil k němu zvláštní přitažlivost. Jeho myšlenky však narušil šokující objev – v nedalekém rybníku leželo tělo malé dívky. Bez váhání se Barrera vrhl do vody, aby ji zachránil, avšak bylo již pozdě. Jediné, co po ní zůstalo, byla panenka plující nedaleko. Tu se následně rozhodl pověsit na strom. Tento strašidelný incident byl však jen začátkem temné legendy Ostrova panenek.

Duchové

Po tomto tragickém zážitku Barrera tvrdil, že začal vidět ducha této dívky, který k němu promlouval a žádal ho, aby na ostrov přinesl další panenky. Postupně se tak začal ostrov proměňovat v bizarní místo, na kterém se nachází tisíce panenek. Původně mohly být panenky roztomilé a neškodné, ale s časem, s přibývajícími panenkami a postupným zchátráním těch starších, se atmosféra místa začala měnit. Z památníku utonulé dívky se stal děsivý prostor, kde na vás shlíží tisíce plastových tváří. La Isla de la Munecas, mexický Ostrov panenek, je bezesporu místem, které předčí fantazii většiny tvůrců hororových filmů. 

La Isla de la Munecas

Tento ostrov leží na kanálu Xochimico asi 30 kilometrů jižně od Mexico City a je součástí oblasti Chinampas, která je bohatá na přírodní krásy a je zapsaná na Seznam světového dědictví UNESCO od roku 1987. Tam, kde bychom očekávali krásnou zelenou krajinu, dnes najdeme něco úplně jiného – obrovské množství děsivých panenek. Některé leží na zemi, jiné jsou zavěšené po stromech a keřích. Julian Santana Barrera je pravděpodobně shromažďoval a umisťoval na ostrov po mnoho let. Některé našel ve vodě, jiné koupil od místních obyvatel. Bez ohledu na jejich stav přijímal panenky i poškozené nebo nedokonalé. V důsledku toho vypadá celý ostrov ještě hrůzostrašněji. 

iZdroj fotografie: Karpinico / Creative Commons / CC BY-SA

Atrakce pro turisty

Přestože existují pochybnosti ohledně příběhu Juliana Santany Barrery, který zemřel v roce 2001, stále se vypráví o duchu dívky a dalších záhadných událostech spojených s ostrovem. Ostrov se stal populárním turistickým cílem pro lovce duchů, záhadologů a obyčejných turistů, kteří při návštěvě ostrova cítí zvláštní atmosféru. I když někteří tvrdí, že viděli panenky pohybující se nebo jakoby ožívající, mnozí zase tvrdí, že jsou to jen pověsti. Ostrov však díky své pověsti přitahuje pozornost a stává se oblíbeným místem pro turisty.

Zdroj: Idnes, Prozeny, Epocha
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články