Armáda Spojených států připustila existenci UFO. Má jít o nevysvětlitelný a nebezpečný fenomén

UFO neboli „neidentifikovaný létající objekt“ lze dost možná považovat za praotce všech konspiračních teorií. Americká armáda teď ovšem připustila existenci tohoto fenoménu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Americký Kongres se v noci z 16. na 17. května stal místem slyšení a odhalení pravdy o UFO. Podvýbor pro boj proti terorismu a kontrarozvědku Sněmovny reprezentantů USA sdílel společně s armádou informace o tomto tématu. Spíš než UFO je nazývají „neidentifikovanými vzdušnými jevy“ neboli UAP (unidentified aerial phenomena). Snahou armády i zpravodajských služeb je klasifikace a charakteristika všech souvisejících zprávy.

Rostoucí frekvence případů

O svůj pokrok v oblasti se podělili dva vysocí důstojníci. Pro výzkum dokonce vznikl zvláštní vyšetřovací úřad, konkrétně AOIMSG – Air Objects Identification and Managment Synchronization Group. Tedy „skupina pro synchronizaci identifikace a správy vzdušných objektů“. „Dnes vyvedeme tuto organizaci ze stínu,“ uvedl předseda výboru a poslanec Andre Carson z Indiany. Piloti, kteří tyto objekty hlásí, byli dle něj také dlouho zesměšňování.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zástupce ředitele námořní zpravodajské služby Scott Bray připustil, že vojenské oddělení zatím nedokázalo vysvětlit povahu těchto jevů. Od vydání první zprávy v roce 2021, která se UFO týkala, vzrostl počet případů vidění na více než 400. Incidenty na vojenských základnách zůstávají neznámé, ovšem pokračují a frekvence roste. Ze 144 pozorování vykázalo 18 objektů velmi neobvyklé letové chování bez zjevných pohonných systémů.

Mimozemský původ neurčen, ani nevyloučen

Podle náměstka ministra obrany Ronalda Moultrieho a dalších Pentagon nevylučuje spojení těchto objektů s mimozemským životem. Přímé důkazy pro tuto možnost však zatím neexistují. Mají-li objekty pozemský původ, rozhodně nejde o americké tajné stroje. „Naším cílem není cokoli skrývat, ale pochopit podstatu toho, k čemu tu dochází,“ uvedl Moultrie. Hypotézu o mimozemském původu odmítl na základě absence důkazů i Bray.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Armáda však v UFO viděla riziko, tyto objekty se dokonce 11krát srazily s letadly amerického námořnictva, takže došlo ke ztrátám. V některých případech šlo i o jaderná zařízení, příkladem je incident na základně Malmstrom v Montaně z roku 1967. Tehdy došlo k vyřazení 10 mezikontinentálních balistických střel, nad základnou se také objevila svítící červená koule. Ve spojitosti s UFO je dále evidováno na 300 lékařských záznamů.

Transparentnost na půli cesty

Lidé, kteří měli být takto postiženi, utrpěli popáleniny, poškození mozku, nervů, silné bušení srdce a také bolesti hlavy. To všechno při setkáních s „abnormálními vozidly“. Dle poslance Carsona šlo při slyšeních především o vnesení transparentnosti do těchto procesů. Jádrem bylo přiznání Pentagonu, že tato nevysvětlitelná pozorování vyšetřuje a že zprávy očitých svědků o těchto nadmíru podivných jevech jsou brány vážně.

Pravdou však zůstává, že většina zdokumentovaných pozorování je z důvodů možného ohrožení národní bezpečnosti stále utajena. Navíc po tomto veřejném slyšení následovalo druhé, již bez účasti veřejnosti. V něm šlo právě o rozbor těchto utajených informací. Slyšení takového druhu se naposledy konalo roku 1969 a vyšetřování – tehdy známé jako „Project Blue Book“ – dospělo k závěru, že takové jevy existují, nejedná se však o národní hrozbu.

Jaký je váš postoj k těmto podivným jevům?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články