Na internetu se objevily záběry USO. Vypadá to, že se jedná o potopený mimozemský objekt

Během vědecké expedice se poblíž pobřeží v moři našlo zvláštní těleso pohybující se neuvěřitelnou rychlostí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Došlo k tomu tehdy, když ROV (Remotely Operated Vehicle, dálkově ovládané vozítko) filmovalo oliheň. Nová stopáž ukazuje něco, co se pohybuje velmi rychle a vypadá jako zářící talíř. Mělo to projít na pozadí v hloubce 421 metrů. Protože badatelé nebyli schopni objekt identifikovat, kladli si otázku, zda ROV zachytil hlubokomořské zvíře, nebo spíše UFO či USO. Tedy Unidentified Submerged Object, tedy neznámý potopený objekt.

Rychlé objekty v hlubinách

Nejde rozhodně o první případ, kdy byl USO spatřen v pozemských vodách. Jeden objekt se totiž stává druhým v momentě, kdy vodu opustí nebo se do ní naopak ponoří. Neznámá plavidla jsou schopna cestovat pod hladinou obrovskou rychlostí. Doteď však zůstává záhadou, co jsou vlastně zač, a také odkud se vzaly. Jde o podobnou kategorii, jako UFO, jen jsou viděny poblíž vody, tedy oceánů, jezer, řek nebo rybníků. Princip je ovšem totožný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V některých případech svědci tvrdí, že se vynořila z vody a pokračovala cestou do vzduchu, další popisovali zase zcela opačný proces. Stran původu UFO existuje samozřejmě mnoho teorií na úrovni spekulací. Podle některých jde o pokročilé lodě vytvořené lidmi. Buď tedy přímo tajné armádní projekty, nebo za tím stojí tajné služby. Nejčastější verzí je ale mimozemský původ, případně návštěvy z jiné dimenze, které sem často zavítají.

Fascinace i naprostý skepticismus

Vedle nich pak stojí skeptici, kteří v těchto jevech vidí špatný výklad zcela přirozených přírodních fenoménů. Tedy bioluminiscentní organismy, bubliny plynů, optické iluze nebo dosud neznámá mořská zvířata. Jakékoli důkazy týkající se UFO jsou založeny především na očitých svědectvích, fotografiích, videích, záznamech ze sonarů nebo radarových detekcích. Ta nejznámější místa údajných havárií pak prakticky okamžitě převzala armáda.

iZdroj fotografie: Depositphotos

USO tak zůstává záhadou, která fascinuje a mate lidi po celém světě. Jde o něco umělého, nebo zcela přirozeného? Přicházejí v míru, nebo nás chtějí zničit či poškodit? Jenom pozorují, či s námi dokonce komunikují? Chtějí nám pomoci, varovat? To jsou jen některé z otázek, které výskyt těchto plavidel vyvolávají. Zatím je nebyl schopen nikdo zodpovědět. Frekvence svědectví je ovšem přílišná na to, aby šlo o oblast, kterou lze zahodit jen jako omyl.

Baltická anomálie

Do kategorie USO ovšem nepatří jen pohyblivé objekty. Například Baltická anomálie je objekt viditelný na sonaru, který zachytil Peter Lindberg s kolegou Dennisem Abergem. Oba byli členy švédského potápěčského týmu Ocean X, který na dně Baltského moře hledal poklady. V červnu 2011 zachytili podivné struktury, které vypadaly jako něco, co nevzniklo přirozenou cestou. Podle dalších vědců má však jít o přirozenou formaci skal.

Snímky poskytnuté týmem vyvolaly kritiku z více stran. Podle oceánografů byly fotky tak špatné kvality, že byly „jednoduše nepoužitelné pro identifikaci naprosto čehokoli“. Mohlo jít dokonce o výsledek průzkumu levným sonarem, který byl špatně zapojen či nastaven. Muzeum ve Stockholmu k tomu uvedlo: „Nelze vyloučit přírodní geologickou formaci. Ale souhlasíme, že to vypadá podivně, protože celý útvar je prakticky kompletně kruhový.“

Japonská podmořská výprava zachytila při natáčení olihně něco podivného. Možná další případ tzv. USO.

Jak se na fenomén těchto objektů díváte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články