Posedlá panenka Annabelle. Skutečně existovala, jenže není tak děsivá, jak si lidé myslí. Jak se jí vůbec někdo mohl bát? Ve skutečnosti je děsivější, než se na první pohled zdá.
Fanoušci hororových příběhů znají posedlou panenku Annabelle především z úspěšných hororových filmů. Málokdo však tuší, že tyto filmy čerpaly inspiraci v příběhu skutečné panenky, která na počátku 70. let útočila na nebohé obyvatele Connecticutu. Skutečná panenka Annabelle je dodnes vystavena v okultním muzeu Eda a Lorraine Warrenových. Svému slavnému filmovému vyobrazení se však vůbec nepodobá.
Skutečná panenka Annabelle
Skutečnou panenku Annabelle najdete ve Warrenově okultním muzeu. Její skutečná podoba vás však pravděpodobně překvapí. Zatímco filmová panenka Annabelle byla schválně vyobrazena tak, aby vypadala téměř jako člověk, skutečná panenka vypadá jako obyčejná dětská hračka. Ve filmu vidíme porcelánovou panenku o velikosti skutečného dítěte, s copánky z pravých vlasů.
Skutečná Annabelle je však obyčejná plátěná panenka s velkýma očima, trojúhelníkovým oranžovým nosem a širokým úsměvem. Přes svou obyčejnost však údajně oplývá démonickými silami. Podle všeho má na svědomí dvě vážné nehody, které téměř skončily smrtí a jeden smrtelný incident. V muzeu ji proto mají zavřenou ve speciální vitríně, která je označena varovným nápisem „Neotvírat“.
Příběh vražedné panenky
Není jasné, zda je příběh vražedné panenky skutečný, nebo se jedná o výmysl manželů Warrenových, který měl do jejich muzea přilákat návštěvníky. Panenka Annabelle však původně patřila jisté mladé zdravotní sestřičce, která ji dostala od své matky k osmadvacátým narozeninám. Sestřička si ji podle všeho zamilovala a vzala ji s sebou do svého bytu, který sdílela se svou kolegyní.
Obě spolubydlící si však velmi brzy začaly všímat podivných okolností, které se kolem panenky děly. Podle všeho se měla svévolně pohybovat po bytě, a dokonce vydávat různé zvuky. Při jedné příležitosti prý u panenky našly lístek, na kterém bylo napsáno „Pomoc!“. Při jiné příležitosti zase měla údajně napadnout přítele jedné ze sestřiček a zanechat škrábance od drápů na jeho hrudi.
Může panenka způsobit smrtelnou nehodu?
Obě sestřičky začaly situaci okamžitě řešit a pozvaly si do bytu médium, které potvrdilo, že je panenka posedlá zlým duchem. V tuto chvíli se v příběhu objevují manželé Warrenovi, kteří si měli panenku od sestřiček převzít. Cestou zpátky do jejich domu jim začaly vynechávat brzdy u auta a několikrát jen tak tak unikli vážné dopravní nehodě. Série podivného chování pak údajně pokračovala také v jejich domě. Manželé proto nechali vyhotovit speciální vitrínu, do které panenku uzavřeli. Někteří návštěvníci však nedbali varování na vitríně a mnohdy si z panenky tropili žerty.
Jeden z těchto návštěvníků měl mít při odchodu z muzea vážnou dopravní nehodu, kterou jen zázrakem přežil. Těsně před nehodou prý ve zpětném zrcátku zahlédl panenku Annabelle. Méně štěstí měl pak mladý pár, který si z panenky také utahoval. Z muzea odjížděli na motocyklu a údajně se příběhu panenky Annabelle smáli celou cestu. V jednu chvíli však sjeli z cesty a řidič motorky na místě zemřel. Zda za tyto nehody skutečně může panenka Annabelle není jisté, ale pomohlo to přiživit její neblahou pověst, která z ní udělala hvězdu hororových filmů.