Když zvrácenost dosáhne maxima: Ed Gein zabil až 40 lidí, z jejich kůže tvořil nábytek, lampy nebo odpadkový koš

Po celé roky přebýval ve zchátralém domku. Tady pečlivě porcoval oběti a stahoval jejich kůži. Ta končila na všem od židlí po jeho vlastní oblečení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Snad každý člověk viděl klasické horory či psychothrillery. Máme na mysli snímky Psycho, Texaský masakr motorovou pilou a legendární Mlčení jehňátek. Není tak moc známo ale to, že všichni děsiví záporáci těchto příběhů vycházejí z jediného skutečného sériového vraha. Jedná se od Eda Geina, který je také přezdíván „Řezník z Plainsfield“. Když policie vstoupila do jeho domácnosti, bylo to jako vejít do skutečného hororu.

Život ve stínu silně věřící matky

Stalo se tak v prosinci 1957 a našli více než jen jednu pohřešovanou ženu. Byla mrtvá, setnutá a visela za kotníky. Tohle doplňovalo mnoho příšerných věcí, které Gein sám vytvořil. Muži zákona našli lebky, orgány nebo stínítka na lampy vyrobená z lidských tváří. Stejně tak židle potažené lidskou kůží. Cílem vraha – jak to později vysvětlil – bylo částečně oživit jeho matku. Její osobou byl totiž posedlý po celé dlouhé roky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Edward Theogore Deain se narodil 27. srpna 1906 v La Crosse ve Wisconsinu a vyrůstal pod vlivem dominantní a silně věřící matky Augusty. On i jeho bratr Henry tak věřili, že svět je kolem nich je plný zla, že ženy jsou „nádobou hříchu“ a pití nebo nesmrtelnost jsou nástrojem ďábla. Aby rodinu ochránila, přestěhovali se do Plainfield, i tam ale žili mimo město, které by oba syny nepochybně zkazilo. Ed tak dům opouštěl jen kvůli cestám do školy.

Absence vztahů, propadání se do šílenství

Nedokázal ale navázat jakékoli smysluplné vztahy, děti se mu smály a šikanovaly ho. Navzdory všemu svou matku miloval a zcela přijal její lekce o okolí. Nikdy se jí taky nepostavil na odpor jako jeho bratr. Není tak překvapením, že právě Henry byl jeho první obětí. V roce 1944 chtěli spálit nějaké porosty na poli, noc měl ale přežít jen jeden. Během práce se oheň vymkl kontrole, po příchodu hasičů Ed řekl, že Henry někam zmizel.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tělo našli udušené v nedaleké bažině. Vypadalo to jako nehoda, od té doby měli však s matkou dům zcela pro sebe a do Augustiny smrti o rok později žili v naprosté izolaci. Tak začal Edův pád do naprostého šílenství. Následně totiž udělal z domu jakýsi oltář na její počet. Učil se o nacistických pokusech, studoval anatomii, koukal na porno a četl horory. Začal si vytvářet hrůzné fantazie, ale trvalo mu, než je realizoval.

Domácnost plná těla, údajně ze hřbitova

První zmizelou ženou byla majitelka místního obchodu, která za sebou v listopadu 1957 nechala jen krvavé stopy. Jakmile k němu domů vstoupila policie, ocitla se v hororu. Kromě samotné majitelky obchodu tu byly hromady kostí, celých i na kusy, lebky na posteli a nábytek vyrobený z lidských těl. Masky z tváří, kalhoty z kůže na nohou, odpadkový koš z hrudníku. Korzet z ženského trupu, 4 nosy a genitálie 9 různých žen.

Ed přiznal, že většinu ostatků přinesl z místního hřbitova, který roky navštěvoval. Chtěl znovuvytvořit svou matku, takže hledal těla, která ji připomínala. Ed byl diagnostikován se schizofrenií a dům následně záhadně vyhořel. Do své smrti v roce 1984 přiznal jen dvě vraždy. Těch cca 40 u něj doma měly být jen vykradené hroby. Počet tak nikdy nezjistíme, ale Ed Gein  zůstává jedním z nejděsivějších sériových vrahů kriminální historie.

Který z uvedených snímků máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články