Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?

Smrt slavných hvězd není nikdy jen tak a klidu se jim nedostane ani v hrobě. Tito slavní mají nad svou smrtí dodnes nejeden otazník.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé mají následně mnoho důvodů věřit, že dotyční vůbec nezemřeli, ale svůj skon z určitých důvodů pouze zinscenovali. Někteří badatelé se dokonce snažili dokázat, že veškeré tyto konspirace nejsou pouze prázdnými dohady. Reálné důkazy se ovšem dosud neobjevily. Přehled uvádí nejznámější celebrity z různých odvětví, které podle konspiračních teoretiků i dalších fanoušků senzací dosud žijí. Pouze opustily veřejný prostor.

Král popu Michael Jackson

Dle oficiální verze zemřel král popu v roce 2009 na zástavu srdce a vyšetřování jeho smrti bylo maximálně veřejné. I tak ale mnoho lidí věří, že jejich idol stále žije. Dokonce i příbuzní a přátelé jsou toho názoru, že v celé události je až příliš mnoho tajemna a nejasností. Král popu měl svou smrt fingovat hlavně proto, že jeho snem bylo žít zcela obyčejný život. Snažil se zbavit pronásledovatelů a také obvinění z obtěžování dětí.

Princezna Diana

Zahynula při autonehodě v roce 1997, ale mnoho lidí věří, že je princezna z Walesu stále naživu. Objevilo se tolik verzí události, že je už nemožné říct, kde je pravda a kde naprostá lež. Ti nejlepší vyšetřovatelé se dlouhé roky snažili zjistit, co se tehdy vlastně stalo. I sama Diana před smrtí opakovaně prohlašovala, jak je unavena veřejným „cirkusem“, který jí naprosto změnil život. Pro mnohé je proto lákavá verze, že žije s manželem na malém ostrově.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Král rokenrolu Elvis Presley

Obrovské množství lidí si je prakticky jisto, že král rokenrolu žije. Existuje tolik teorií, že se objevily i ve sci-fi komedii Muži v černém („Elvis není mrtvej, odletěl domů.“), v níž se tedy mělo jednat o mimozemšťana. Presley zemřel roku 1977 na infarkt a podle mnoha hlasů šlo o vraždu. Podle dalších verzí předstíral vlastní smrt, aby stejně jako Jackson mohl vést zcela normální život. Opět ale nikdo neví nic jistě a všechny informace jsou jen z doslechu.

Zakladatel Applu Steve Jobs

Zakladatel technologického gigantu zemřel v roce 2011 na rakovinu slinivky břišní. Velká skupina lidí jednoduše odmítá myšlenku, že takový génius a vizionář mohl skutečně zemřít. Podle některých hlasů smrt fingoval kvůli protichůdným názorům na směřování firmy. Jiná verze uvádí, že se rozhodl pro „důchod“ a žije poklidně někde v Egyptě. O kulturu této země se Steve vždy velmi zajímal. Údajně má mít i hrobku v Údolí králů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Herec Paul Walker

Představitel akčních rolí zemřel v roce 2013 při autonehodě. Stalo se tak na pozadí natáčení série Rychle a zběsile, i tak ale mnozí věří v inscenaci jeho smrti. Podle jedné z teorií byl zapojen do vládního programu studujícího zcela revoluční palivo. Jeho smrt pak měla být součástí plánu. V její prospěch hovoří absence veřejného pohřbu, stejně tak výsledky pitvy byly utajeny. Mnozí poukazují na odlišnou barvu jeho auta na fotkách před a po nehodě.

Marilyn Monroe

Herečka a dost možná nejznámější sexsymbol moderní historie. Není divu, že mnoho lidí její smrt odmítá. Podle některých teorií byla zavražděna, přičemž se jí osudnými měly stát vztahy s významnými politiky její doby – hlavně Johnem. F. Kennedym a jeho bratrem. Podle dalších verzí fingovala vlastní smrt a žije pod jiným jménem. To vše proto, že věděla příliš mnoho.

Jaké další osobnosti podle vás jen „zmizely“?

Zdroj: ScienceDirect

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články