Hereckou hvězdu označovali za nejkrásnější ženu světa. Pak zemřela na záhadnou otravu

Koketní hvězda němých filmů skonala za dodnes nejasných okolností. Otřásla celým světem a rozpoutala skandál. Je otázkou, zda to byla nehoda, sebevražda, nebo cíl.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Kráska Olicie Thomasová nesla ve své době označení nejkrásnější ženy na světě. Vlastním jménem Olive Elaine Duffy se narodila v Charleroi v Pensylvánii roku 1894. Byla nejstarším dítětem a jedinou dcerou irského oceláře. Když jí bylo 12, otec zemřel při práci a od té doby se musela starat o rodinu. V 15 definitivně opustila školu a provdala se za Bernarda Kruga Thomase, s nímž měla dceru. Vztah nevydržel a Olive se odstěhovala do New Yorku.

Cesta od pultu k pózování

Pracovala v obchodě, snila však o tom, že se objeví na jevišti a dobude svět filmu. V roce 1914 vyhrála soutěž krásy o „nejkrásnější ženu New Yorku“. Okamžitě se stala vyhledávanou modelkou fotografů a kreslířů. Chyběl už jen krůček k účasti největšího seriálu Broadwaye, Ziegfried Follies. Thomas – která měla mít s impresáriem také vztah – dostala hlavní roli. Show měla být koketní a sexy, takže se o ni zanedlouho začal zajímat především bulvár.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Média nazvala Olive bez okolků „nejkrásnější ženou světa“ a měla hejno fanoušků a obdivovatelů. Dostávala také drahé dárky, například perly od německého velvyslance v hodnotě 10 000 dolarů. Redaktor New York Tribune k tomu napsal, že: „Znát Olive Thomas osobně je jako přátelit se velmi dobře s andělem.“ Hvězda zaujala i Hollywood, který se tehdy stával centrem světové kinematografie. A nenechal na sebe dlouho čekat.

Oslňující sláva a bouřlivé manželství

V roce 1016 dostala hlavní roli v desetidílném projektu Beatrixe Fairfax a pak debutovala v celovečerním snímku. Na filmovém plátně byla stejně úspěšná jako na divadle a točila i 8 filmů za rok. Hrála nezávislé a koketní ženy a šla tak i proti tehdejším americkým konvencím. Nenechala na sebe čekat ani láska a Olive se na seznámila s kolegou Jackem Pickfordem. Populární herec měl také v Hollywoodu velký vliv.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vzali se po několika měsících, vztah byl však mimořádně bouřlivý. Mnohokrát se hádali, pak velkolepě usmiřovali a mezitím měli každý své vlastní milence a milenky. Koncem roku 1920 vzal Jack svou ženu na líbánky do Paříže, aby mezi nimi znovu vzplanula původní láska. Trávili čaj bujnou zábavou a nejinak tomu bylo i 5. září. V noci se vrátili do hotelu, oba silně opilí. Jack šel rovnou do postele, Olive odešla do koupelny a krátce nato zazněl výkřik.

Otrava manželovým lékem na syfilis

V koupelně zachytil omdlévající herečku a všiml si lahvičky v její ruce. Olive náhodou vypila 12 gramů roztoku rtuti a chlorovodíku, který byl určen jen pro vnější použití. V opilosti si spletla název, který byl jen francouzsky. Byl to lék na syfilis, který si Jack přinesl z jednoho vztahu jako „suvenýr“. Olive putovala s těžkou otravou do nemocnice, kde lékaři 5 dní bojovali o její život. Její tělo takové poškození nevydrželo, bylo jí jen 25 let.

Bulvár sledoval každý krok páru a z tohohle byl skandál. Brzy i spekulace, že nešlo nehodu. Olive se měla otrávit na základě manželovy nevěry a nákazy. Další spekulovali o vraždě kvůli pojistnému. Policejní pitva ovšem jasně prokázala nehodu, obvinění byla stažena. Případ zůstal ale dlouho v povědomí a šlo vlastně o první velký skandál Hollywoodu. Jack sám zemřel na chronický zánět nervů v roce 1933.

Který nejstarší snímek jste v životě viděli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články