Co musíte vykonat, abyste se dostali do tajné společnosti? Přijímací rituály často bývají vysoce ponižující

Samotné sousloví tajná společnost vyvolává představu zvláštních lidí v kápích. Mnohdy je ovšem realita podivnější než fikce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tajná společnost je v principu organizace, která své aktivity – a potažmo existenci – tají před kýmkoli mimo okruh svých členů. Historie těchto skupin sahá až do antiky, a hlavně v moderní době jsou předmětem mnoha konspiračních teorií. Tyto dohady ovšem začaly již během středověku, kdy ústily v pečlivé pronásledování mnoha takových uskupení. Například Polsko dodnes zakazuje fungování spolků, které tají své členy nebo strukturu.

Společnost Cicada 3301

Ne všechny tajné spolky jsou o nočních rituálech. V roce 2012 se začaly objevovat internetové kluby patřící ke společnosti Cicada 3301. Skupina nabírala členy pomocí online rébusů s nápovědami uveřejněnými na Twitteru. Výzvy se soustředily na kryptografii, datovou bezpečnost, steganografii (podobor kryptografie zaměřený na utajení komunikace) a internetovou anonymitu obecně. Podle některých jde o nábor do tajných služeb.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další hlasy věří, že jde o hru na alternativní realitu nebo skupinu bojující za soukromí v online prostředí a svobodu informací. Nevyskytly se zatím žádné pokusy tuto společnost jakkoli monetizovat, koncept byl pouze použit thrillerem Dark Web. Skupina se rychle stala fenoménem, kterému se věnovala média i youtubeři všeho druhu. Podle jejího vedení bylo však dosaženo původního cíle a nalezeno 10 inteligentních jedinců.

Řád a tajná společnost Skull and Bones

Řád Skull and Bones (česky Lebka a kosti) byl založen na Yaleově univerzitě v roce 1832. Jde o jednu z nejtajnějších studentských společností, ještě více než Seven Society, The Flat Hat Club nebo Bullingdon Club. Lebka a kosti má velitelství na místě známém jako Hrobka a zasvěcuje 15 lidí za rok, ti jsou známí jako bonesman. Členy klubu byly velmi prominentní osoby jako George H. W. Bush a jeho syn či William Howard Taft.

iZdroj fotografie: Depositphotos

New York Observer natočil pomocí noktovizorů šokující iniciaci nových členů. Ti měli snášet sexuální urážky, museli si kleknout a políbit lebku u nohou zasvětitele. Následně sledovali rituál, při kterém si ostatní členové naoko podřezali hrdla. Další obřady zahrnovaly kostýmy ďábla a kostry a odříkání klubové mantry: Oběšenec je smrt! Ďábel je smrt! Smrt je smrt! Musí totiž umřít v barbarském světě a zrodit se znova do rajské společnosti.

Řád rytířů templářů

Templáři byli náboženským vojenským řádem založeným roku 1119 v Jeruzalémě, fungovali hlavně během křížových výprav. Žili jako mniši a bojovali způsobem zelených baretů. Jejich oděv kombinoval černé nebo bílé barvy a červený kříž. Jejich etický kodex zahrnoval stovky pravidel, trestem za porušení bylo mrskání, případně stravování na podlaze se psy. Jedním z účelů řádu byla ochrana křesťanských poutníků mířících do Svaté země.

Kromě toho fungovali i jako banka a někteří pohrdali jejich bohatstvím a vlivem. Francouzský král Filip IV. je obvinil z tajných obřadů zahrnujících homosexualitu a uctívání model. Vykonstruovaná obvinění vedla k jejich zániku. Mexický drogový kartel Los Caballeros Templarios se inspiruje právě v templářích. Napodobuje dokonce templářský přístup k disciplíně i způsobům trestání prohřešků svých členů.

Co podle vás tyto organizace reálně dělají?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články