Je UFO skutečné? Na to má odpověď tajný americký program Pentagon. Jste připraveni na pravdu?

Po letech strávených vyšetřováním se otevírají archivy a začíná se rýsovat definitivní, ohromující pravda o fenoménu UFO.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sedíte v kavárně naproti člověku, jehož důvěryhodnosti se nedá nic vytknout. Jenže bude stejně mluvit jen v momentě záruky absolutní anonymity a nedohledatelnosti. To se pak opravdu cítíte jako v románu Dana Browna. Jenže Šifra mistra Leonarda ani Andělé a démoni se nepotýkali s mimozemskou civilizací. Informace, které se dovídáte, už nejsou nijak objevné, jen potvrzují to, co si spousta lidí myslela celé dekády.

Křivolaká cesta tmou

Stejně jako fiktivní Robert Langdon se kdokoli se zájmem o tajné vládní projekty musí prodírat informačními katakombami. Neformální tajná společenství, kde je členství vázáno na armádní hodnosti a další komunity. Je úplně jedno, jak UFO nebo jiné tajemné skutečnosti popíšeme, závěr je jasný. Tyto objekty nejsou žádný mýtus ani šílený výplod přehnané představivosti. Všechny zdroje vám nakonec sdělí, že UFO je realita.

iZdroj fotografie: Pixabay

Roku 2017 publikoval deník The New York Times zprávu, že Pentagon tajně financuje program striktně zaměřený na UFO. Současně byla zveřejněna tři videa. Zájem tak přestal být doménou několika podivínů, ale obrátil k obloze oči celého amerického národa. Stejně rychle přišla i oficiální reakce, která všechny informace zamotala a zamlžila. Většina vládních prohlášení si navíc těžce odporovala, což ve výsledku jen utvrdilo přetrvávající zájem veřejnosti o celou problematiku.

Jasný zájem nevyřčený nahlas

Pentagon během své historie založil hned několik programů, které měly studium UFO jako agendu, ta však nikdy nebyla ani jasně oznámena, ani popřena. Při dotazech na zveřejněné nahrávky vedoucí těchto programů prohlásili, že jde o neznámé fenomény. Jenže se nevyskytla žádná konkrétní odpověď na to, o co se má jednat. Což logicky jen posílilo nejdivočejší interpretace a bouřlivé debaty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Příběh UFO trochu připomíná poslední záběry z Dobyvatelů ztracené archy. To, čemu nerozumíme, je zapečetěno a odsunuto někam do skladu. Spousta lidí se přitom tváří, že daná věc neexistuje, místo prostého přiznání, že zkrátka jen nevíme, jak funguje a co s ní provést. Neporozumění neznamená zahození vědeckého přístupu. Jenže ten se tluče s přístupem politickým, který si není ochoten přiznat slabost a jednoduše prohlásit, že si s jevem neví rady.

Zdroj: PopularMechanics

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články