Vzkaz, ve kterém princezna Diana předpověděla svou smrt, zametli pod koberec. Kdo ji skutečně zapříčinil?

Princezna Diana před svou smrtí napsala tajemný a děsivý vzkaz. Její intuice jí napovídala, že se děje něco nekalého.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Smrt princezny Diany v roce 1997 byla světovou událostí číslo jedna. Dotkla se i vzdálených lidí, kteří neměli ke Spojenému království žádný vztah. Mnoho otázek směřovalo k příčinám Dianiny smrti. Spekulovalo se o plánované vraždě či zřejmé nehodě. Časem přišla nová myšlenka, když se objevil Dianin tajemný vzkaz. Princezna údajně napsala lístek v roce 1995. Uvedla v něm, že princ Charles uvažuje o její smrti. Originál je však doposud skryt.

Co stálo v Dianině tajném vzkazu?

Až v roce 2005, deset let po sepsání onoho vzkazu princezny Diany, byl kvůli její smrti vyslýchán princ Charles. Stalo se to kvůli vyšetřování britské metropolitní policie zvané operace Paget. Toto vyšetřování bylo zahájeno v roce 2004. Zabývalo se výhradně složitými případy, které si získaly pověst konspiračních teorií.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Faktem je, že dva roky před svou smrtí Diana napsala vzkaz. V jeho textu se uvádělo, že manžel plánuje nehodu, při které Dianě selžou brzdy auta. Následovat mělo vážné poranění hlavy, které by pravděpodobně nepřežila. Zmiňovala, že si Charles chce vyčistit cestu, aby se mohl oženit s Tiggy. Píše o ženském zneužívání, které Charles podle ní praktikuje. Tiggy byla chůva prince Williama a prince Harryho. Později se stala osobní asistentkou prince Charlese.

Jak princ Charles reagoval na dotazy úřadů?

Během operace Paget byl hlavou Scotland Yardu John Stevens. Tisk se ho rozhodl zeptat na Charlesův podíl na smrti jeho bývalé manželky. Důstojník řekl, že četl Dianin vzkaz princi. Ten nedokázal vysvětlit, z jakého důvodu vzkaz napsala. Dopis byl ponechán v jedné z místností v Kensingtonském paláci pro princeznina komorníka Paula Burrela. Když se Stevens tázal Charlese, co si o tom myslí, odpověděl mu, že o tom nic neví. O obsahu sdělení se údajně dozvěděl v tisku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Navzdory tomu, že nebyly nalezeny žádné důkazy o princově zapojení, na britskou královskou rodinu padl stín podezření. Podezření zesílilo hlavně kvůli skandálnímu interview mezi Dianou a novinářem Martinem Bashirem. Upřímný rozhovor odhalil světu mnoho tajemství. Veřejnost se dozvěděla o Dianině tajném románku, taktéž o její bulimii. Právě v tomto rozhovoru oficiálně potvrdila románek svého manžela s Camillou Parker Bowles. Více než 20 milionů lidí sledovalo tento pořad během vysílání živě. Bashir však používal neetické metody, aby tento rozhovor získal.

Podvody na každém rohu

Novinář požádal svého přítele, grafika z kanálu BBC, aby vytáhl falešné bankovní šeky. Falešné dokumenty měly přesvědčit Dianu, že její bývalý bodyguard Alan Warner dostával peníze od News International. Tyto peníze měl získávat za odhalování rodinných tajemství. Anglická policie nezvažovala vyšetřování Martina Bashira během operace Paget, důkaz o neetickém jednání byl totiž odhalen až v roce 2021.

Zveřejnění tajemné poznámky

Účel tajemného vzkazu a důvod jeho napsání je diskutabilní. Všeobecně vyvolává tragická smrt princezny při autonehodě 31. srpna 1997 v Paříži mnoho otázek. Dianina poznámka je uložena v Národním archivu v Kew, zveřejněna bude až v roce 2038. Od Dianiny smrti pronásledují britskou královskou rodinu nepokoje. Někteří její členové se nechovají podle předepsaných pravidel a svým chováním hanobí královskou čest.

Co si myslíte o Dianině smrti Vy?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články