Palermský kámen odhalil, že naši planetu ovládali mimozemšťané. Zmínky se objevují i v dalších dokumentech

Badatelé objevili v Egyptě mnoho nejrůznějších artefaktů. Některé z nich naznačují, že nám známá verze historie není tak úplně pravdivá a mohla být i úmyslně pozměněna.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Co se týče chronologie králů různých dynastií Egypta, poskytuje nám tato civilizace celou řadu zcela neocenitelných dokumentů. Ty pomáhají vědcům určit, kdo kdy vládl, a tento obraz ještě zdaleka není dokončen. Mezi nejstarší dokumenty tohoto typu patří také „Palermský kámen“ či deska. Jde o sedmero úlomků, které jsou dnes rozptýleny hned po několika muzeích světa. Tři se nachází v Palermu v Itálii, tři v Káhiře a jeden v Anglii.

Uvedení tajemných bytostí

Palermská deska je brána za jeden z hlavních informačních zdrojů o celém starověkém Egyptě. Datum jejího vzniku je sice neznámé, podle odhadů měla však být vyrobena během vlády nejstarších dynastií. Tedy v době před asi 5 000 lety. Stejně jako další dokumenty uvádí i Palermská deska seznam králů před prvními dynastiemi. Dále také faraony z prvních 5 dynastií. Jedna z nejzáhadnějších částí kamene se však zmiňuje ještě o dalších vládcích.

Jde o tajemné krále, kteří jsou – dle jejich popisu – označeni konvenčními archeology za „mytologické bytosti“. Zvláštní okolností přitom je, že jména právě těchto „starověkých bohů“ či „mytologických bytostí“, jak je deska uvádí, se shodují i s mnohem pozdějšími egyptskými dokumenty. Text sám je dělen na tři části – horní řádek je jméno krále, prostřední uvádí jeho významné činy. Spodní ukazuje nejvyšší roční hladinu Nilu.

Shoda s dalšími papyry i deskami

Palermská deska a Turínský papyrus pocházející z doby panování Ramsese II. se v mnohém jasně shodují. Papyrus uvádí jména faraonů starověkého Egypta, kterým předcházeli právě oni „bohové“. Shoda existuje i u Sumerského seznamu králů či Sumerské hliněné desky pocházející z roku 1800 před Kristem. Ta zahrnuje 12 „nesmrtelných králů, kteří přišli z nebe“. Dle textu vládli 432 000 let, tedy od stvoření až po potopu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Všechny zmíněné dokumenty tak jmenují „bohy“, kteří přišli k nám na Zemi a vládli tu po dlouhé tisíce let. Palermská deska uvádí dále mnoho údajů souvisejících se zdaněním ve starověkém Egyptě. Lze z ní také vyčíst mnohé o dávných obřadech, záznamy hladiny klíčové řeky Nil, vojenské informace a mnoho dalších detailů tehdejší kultury. Ačkoli si tedy myslíme, že Egypt nám vše vydává, spíše nám ukazuje, kolik toho ještě nevíme.

Kdo podle vás byli oni mytičtí vládcové?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články