Jak je to s tajnými společnostmi z celého světa? Z takových Tongů se stali „mafiáni“, kteří vzali zločin do svých rukou

Podivné symboly, elitní členové, morbidní rituály a pokud možno vláda nad světem. To jsou obvyklé představy a závěry pojící se se skupinami, které tají svou strukturu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tajná bratrstva, sesterstva či spolky obecně se staly za svou dlouhou historii – sahají až do antiky – námětem pro velké spektrum filmů, seriálů i románů. Nepochybně sehrály i významnou historickou úlohu, jejich podstata může být ale prostší, než se zdá. Například svobodné zednářství se snaží o intelektuální a morální zdokonalení lidstva. Mnozí konspirátoři z něj ovšem dělají satanský kult, který nejspíš obětuje nemluvňata za asistence mimozemšťanů.

Rosekruciánský tajný řád

Pátráte po starověké moudrosti, která vám zlepší paměť a posílí vašeho ducha? Pak vám nejspíš může pomoci právě rosekruciánství. Kulturní a spirituální hnutí vzniklo v Evropě počátkem 17. století. Podle svého tvrzení má přístup k dříve neznámému řádu světa, který byl vybudován na „esoterických pravdách starověké minulosti“. Doktríny řádu nabízejí vhled do přírody, vesmíru a také spirituality. Řád má mít vliv také na svobodné zednáře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rosekruciánská učení jsou kombinací okultních nauk a dalších praktik včetně filosofických systémů hermetismu, židovské mystiky a křesťanského gnosticismu. Existuje několik větví tohoto řádu, včetně mezinárodního rosekruciánského řádu. „Přísahám, při svém věčném hledání, že budu zbožňovat a milovat krásu na cestách Umění a chránit srdce před sexuální láskou pro tu ideální a nikdy nebudu hledat poezii v ženě, která je jen hrubým obrazem.“

Organizace Chinese Tongs

V této organizaci figuroval například slavný Dr. No z první bondovky Iana Fleminga. Jde o čínský syndikát s chapadly, která sahají od Šanghaje až po New York. Jedná se ale o reálnou organizaci, nebo jsou Tongové jen fiktivní? Tong znamená halu nebo místo setkání a obvykle souvisí se zločinnými aktivitami, jako obchod s opiem nebo hazard. Organizace vznikla v Číně během 17. století, pak se Tongové skrze čínské imigranty rozšířili i do Spojených států.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ti potřebovali ochranu před zločinci a Tongové se ze spolku řemeslníků a obchodníků vyvinuli ve formu mafie. V letech 1880–1930 propukly v San Franciscu války jednotlivých frakcí, které zachvátily i New York a Chicago. Tongové bojovali o území a kontrolu obchodu s opiem, pašování lidí a hazardu. Stále existují jako bratrská organizace, násilné aktivity ale převzaly Triády a navázaly tak na to, co Tongové dělali počátkem 20. století.

Hermetický řád Zlatého úsvitu

Tato společnost byla oddána praktikování okultismu, metafyziky a také paranormálních dovedností, a to hlavně během 19. a 20. století. Půjčila si mnohé z okultních tradic, jako tarotu a kabaly, dále astrologii a enochiánské magie – magie používané anděly. Vznikly tak magické systémy používané dodnes. Spolek funguje na hierarchii a iniciačních rituálech podobných svobodnému zednářství v jejich lóžích.

První řád zahrnoval učení se esoterické filosofii a osobnímu rozvoji skrze studium astrologie, věštění tarotu a geomancie. Tedy věštění z hlíny, které patří mezi sedm zakázaných umění renesanční magie. Druhý řád učil magii včetně praktik astrálního cestování. Třetí vrstva pak zahrnovala tajné vůdce, kteří pomocí spirituální komunikace přímo ovládali oba nižší řády. Mezi známé členy patřili například Alesteir Crowley nebo Gustav Meyerink.

Jaké fiktivní zpracování tajných řádů si vybavíte?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články