Na některých starých obrazech Velké pyramidy je vidět nejasný tvar. Mělo se za to, že jde o jižní vstup do této hrobky. Pocházejí z doby, kdy byly pyramidy částečně pohřbeny.
Když byly pyramidy ještě v 19. a 20. století v písku, nacházely se domnělé vstupy na úrovni země. Ačkoli nejsou žádné veřejné informace o jejich existenci, jsou popsány v knize „Land of Osiris“ amerického egyptologa Stevena Moellera. Podle ní objevili jižní vstup Flinders Petrie a Američan J. O. Kinnaman. Vedl do skrytých prostor se starými archivy dávné civilizace. Ty měly také obsahovat „antigravitační přístroje“.
Mladý zázračný student
Tyto stroje měly být použity při samotné konstrukci pyramidy. Záznamy naznačují, že pyramida vznikla před 36 000 lety. Znalec Bible Kinnaman o tom svědčil v řeči, kterou vedl v roce 1955 k malé skupině svobodných zednářů v Kalifornii. Ta byla později nahrána na pásku. Narodil se severně od města Bryan v Ohiu 23. února 1877. Jeho otec byl lékař z Harvardu a on sám byl jediné dítě bohatých rodičů. Už v dětství získal vztah ke starožitnostem.
Sbíral hlavice šípů a další relikvie, maturoval v 15 letech a o rok později získal osvědčení učit. V roce 1894 byl druhým nejmladším studentem přijatým na Indiana´s Tri-State College v Angole. Věnoval se starodávné historii, řecké a latinské literatuře, filologii a klasické archeologii. V reakci na dotaz naznačil, že se s Petriem shodli, že svět nebyl tehdy na takovou znalost připraven. „Civilizace ještě nebyla připravena na možnost porazit gravitaci.“
Výklady starověku, které byly potopeny
„Stejně tak ani na nález Velké pyramidy.“ Ačkoli neexistují přímé důkazy této dohody, jsou tu nepřímé okolnosti. Podle Stephena Millera byli oba členy British Foundation for the Study of Palestine a Victorian Institute of Great Britain. Dva z Petriho kolegů také pravidelně publikovali v Kinnamanových magazínech. Podle Kinnamana by archeologie ustanovila Bibli coby historickou a literární knihu, ale jen v její naprosto původní podobě.
Alternativní hypotézy byly potopeny egyptology jako Zaki Hawassem a Markem Lehnerem. Ti naprosto účelově ustanovili informační „vědecký“ kontext obklopující právě pyramidy. Lehner nejdříve podporoval hypotézu staré a velmi pokročilé civilizace, která měla pyramidy postavit. Náhle ale začal zastávat oficiální verzi. Dostalo se mu pomoci od Zakiho a dostal také veřejný monopol na kompletní studium všech egyptských pyramid.
Odklon vědce od původní verze
Lehner také agresivně napadal hypotézu Roberta Schocha, že sfinga erodovala deštěm. Podle něj šlo o nedávnou erozi. V 90. letech Schoch ukázal, že rýhy na těle sfingy a okolních příkopech jsou způsobeny dešťovou erozí. Podle oficiální chronologie staré 8 000 let se ale tak silné deště v Egyptě nikdy neobjevily. Podle Kinnamana bylo jedním z účelů Velké pyramidy, aby sloužila jako obrovský radiový systém pro zcela globální komunikaci.
Egyptští kněží mohli telepaticky vysílat díky gigantickému krystalu, který leží 330 metrů pod základy stavby. Jedním z cílů takových přenosů byl podle něj americký Grand Canyon. Kinnaman prohlašuje, že podle něj bude svět na takové informace někdy v budoucnu připraven. Mělo by to být krátce po jeho smrti. Pokud tedy existoval jižní vstup do Cheopsovy pyramidy a skryté pokoje, ortodoxní egyptologové je dobře střežili.