Hitlerovy zuby odhalily skutečnou příčinu jeho smrti. Byly namodralé a zbývaly mu poslední 4

Je kolem něj nespočet konspiračních teorií a mýtů. Podle některých přežil a uprchl do Argentiny. Rozbor chrupu ale odpovídá na všechny otázky, jak Vůdce zemřel.

i Zdroj fotografie: Mahdi Derakhshani Mashhadhi / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V nové studii provedli francouzští forenzní experti rozbor fragmentu zubů Adolfa Hitlera. Cílem bylo prokázat, že nacistický diktátor opravdu zemřel v roce 1945. Konkrétně poté, co si vzal kapsli s kyanidem a střelil se do hlavy. Výzkum publikovaný v květnu 2018 v European Journal of Internal Medicine chce ukončit konspirační teorie. A to pomocí pečlivé analýzy částí diktátorových zubů a také fragmentu jeho lebky.

Prokazatelně pravé Hitlerovy zuby

„Naše studie prokazuje, že Hitler zemřel v roce 1945, uvedl pro AFP vedoucí autor Philippe Charlier. „Tyto zuby jsou pravé a neexistují o tom žádné pochybnosti.“ Ačkoli je obecně přijímáno, že Hitler zemřel ve svém berlínském bunkru, stále přežívají zkazky o jeho případném útěku. „Tento výzkum ale dokazuje, že neuprchl do Argentiny v ponorce, neskrývá se na základně v Antarktidě ani na odvrácené straně Měsíce,“ říká Charlier.

Koncem dubna 1945 udeřila Rudá armáda na Berlín a Hitler udělal přípravy pro svou sebevraždu. To zahrnovalo otestovaní kyanidových kapslí na jeho psu a sepsání poslední vůle. O dva dny dříve byl zastřelen a veřejně oběšen Benito Mussolini. Vypadalo to tedy, že Adolfa Hitlera bude čekat osud velmi podobný. Později, 30. dubna, byla v bunkru nalezena těla jak Hitlera, tak i jeho nové ženy, Evy Braunové. Hitler měl ve spánku díru po kulce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nález chrupu v ruském držení

V dubnu 2018 odhalila kniha ruské tlumočnice skutečnost, že jí byly v roce 1945 svěřeny zuby, které měla srovnat s Hitlerovými zubními záznamy. Shodovaly se a od té doby byly v ruském držení. Po měsících vyjednávání svolila ruská FSB s tím, že pustí do státních archivů badatele, aby prozkoumali část zubů a také lebky. Ta měla na levé straně díru odpovídající průstřelu, s černou spáleninou na okraji.

Ačkoli badatelé nemohli odebrat vzorky, ve své práci poznamenali, že tvar vypadal „naprosto srovnatelně“ se snímky Hitlerovy lebky pořízenými asi rok před jeho smrtí. Hrůzný snímek chrupu přiložený k jejich práci ukazuje čelist sestávající téměř plně z kovu. „V době vlastní smrti zbývaly Hitlerovi pouze 4 zuby,“ píší vědci. Ty jsou navíc křivé a u kořene naprosto zčernalé. Také jsou na nich snadno vidět bílé skvrny způsobené zubním kamenem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Otázka pořadí sebevražedných metod

Analýza potvrdila časté tvrzení, že Hitler byl vegetarián, neprokázala ale, zda si vzal kyanid ještě před střelením se do hlavy. Namodralé usazeniny na umělých zubech podle expertů naznačují hned několik různých možností. V momentě smrti mohlo mezi kyanidem a falešnými zuby dojít k chemické reakci. To samé se mohlo odehrát během kremace, nebo během pohřbívání ostatků. Bez možnosti odebrat vzorky tak zůstávají pouze dohady.

„Nevíme tudíž, jestli byla příčinou smrti ampule s jedem, nebo jestli ho zabil až výstřel z pistole. Pravděpodobné jsou obě možnosti,“ vysvětluje Charlier. Ať už to bylo v momentě smrti jakkoli, je načase definitivně pohřbít také konspirační teorie. Jak už to ale bývá, některé lidi nepřesvědčí sebelepší důkazy. Takže navzdory veškerým výzkumům a analýzám nejspíš některé konspirace přežijí, případně vymyslí nová generace ještě další.

Co se vám při termínu Třetí říše vybaví jako první?

Zdroj: EJINME
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články