Nejbrutálnější techniky mučení, co kdy existovaly. Předkové dokázali způsobit příšernou bolest pomocí obyčejné vidličky

Jako druh jsme velmi kreativní prakticky ve všech ohledech. A týká se to také způsobů, jak dalšího člověka podvést, poranit, nebo dokonce zabít.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Je smutnou pravdou, že válka byla vždycky motorem lidského vědeckého a technického pokroku. Právě během těchto období došlo ke vzniku těch nejefektivnějších nástrojů, jak někoho zlikvidovat nebo trvale zmrzačit. Cílem bylo ovládání a získávání informací, území nebo dalších výhod. Které nejkreativnější postupy se zachovaly? Jak v dávných dobách i nedávno vypadaly prostředky, kterými ničil jeden člověk druhého?

Jak využít prostou vanu

Do jednoduché dřevěné vany bylo nalito tolik vody, aby byla vidět horní část těla mučené osoby. Ta byla následně vydatně potřena medem, což nezní tak hrozivě. Jenže mučený musel v této vaně strávit celé dny, takže k medu se nakonec přidaly výkaly i moč. Tohle přilákalo mouchy, červy a další havěť, která na člověku postupně hodovala a přinesla i infekci.

Jak popíchnout kacíře?

Kacíři a odpůrci všemožných věrouk to během historie neměli nikdy jednoduché. Speciálně pro ně byla vytvořena „vidlička“. Na krk dostal takový člověk obojek s poutkem, do kterého se pod bradu umístila vidlice s nabroušenými (jak jinak) hranami. Ostří se tak opíralo zespoda do prsou a nahoře do brady. Mučený tedy nemohl usnout, protože jakmile by k tomu došlo, jeden či oba konce by se do něj zabodly.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Límec se špicemi

Nástroj připomínající čelisti děsivého filmového monstra. Podobně jako kacířská vidlička sloužil obojek k tomu, aby osoba po celý den neusnula, když bude mít límec na krku. Byla to horší varianta, protože kterýkoli z ostnů mohl velmi snadno prorazit krční tepnu.

Sicilský bronzový býk

Dost možná nejkrutější způsob likvidace člověka. Socha bronzového býka měla uvnitř prostor pro jednoho mučeného. Jakmile byl dotyčný nacpán dovnitř, pod sochou byl rozdělán oheň a člověk byl doslova upečen zaživa. Jeho řev se dostal ven skrze nozdry a připomínal ryk skutečného býka. Podle legendy si nástroj nechal zhotovit sicilský tyran, kterého metody mučení velmi zajímaly. První obětí měl být údajně řemeslník, jenž nástroj vyrobil.

Napichování na tyč

Při tomto postupu byl do osoby zaražen naostřený a namazaný kůl. Obvykle do konečníku, u žen do vaginy. Trasa vedla podél páteře, nesměly být porušeny životně důležité orgány. Ven se dostával mezi krkem a lopatkami, následně se kůlem i osobou manipulovalo jako s jedním celkem. Proslulý hrabě Drákula, přezdívaný také Vlad Napichovač, takto údajně zabil na 20 000 lidí. Mezi těly pořádal opulentní hostiny a poslouchal bolestné kvílení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Věšení do klece

Tohle byla velmi oblíbená metoda, jak obyvatelstvo odradit od páchání zločinů. Mučené osoby byly zavěšeny do železných klecí. Ty byly obvykle tak těsné, že se v nich nedalo nijak pohnout. Odsouzení viseli většinou venku, kde si je našla nepřízeň počasí, mouchy, ptáci nebo davy, které po nich házely všechno možné.

Nůžky na jazyk

Také známé jako rozrývač jazyka, zkrátka extrémně velké nůžky. Cílem bylo ústa člověka velmi roztáhnout a pak pomocí kleští vytrhnout z kořene jazyk. Brutální forma mučení vedla k pomalé a velmi bolestivé smrti. A jak říká Tyrion Lannister: „Pokud se snažíte někoho umlčet, tak se jen bojíte toho, co by mohl říct.“

Které další kruté postupy vás napadají?

Zdroj: Punching
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články