Historie se možná mýlí: V Austrálii byly objeveny Hieroglyfy staré 5 000 let, otázkou však zůstává, co tam Egypťané dělali

Svět nás neustále přesvědčuje, že je mnohem podivnějším místem, než si umíme představit. Nedávné objevy volají po revizi všeho, co víme o naší i cizí minulosti.

i Zdroj fotografie: NaySay / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Dokonce hází pochybnosti na původ samotného lidstva. Pravdou je, že existují četné příklady zvláštních a úžasných věcí, které se nachází po celém světě. A právě ty nabourávají to, co víme, nebo si myslíme, že víme o historii. Sahají od starodávných kódů, které nikdo nepřečte, přes jeskyně plné záhadných maleb, po stavby a stroje, které by neměly existovat. Něco z toho zůstává stále záhadou, něco bylo prokázáno jako mnohem starší, než se soudilo.

Egyptská návštěva na australském kontinentu

Opravdu se staří Egypťané usadili v Austrálii tisíce let před kapitánem Cookem? Pokud ano, proč o tom nejsou žádné záznamy? Téměř neviditelné, ale významné hieroglyfické nápisy vyvolávají další a další otázky. Byly nalezeny v odlehlých jeskyních na východě kontinentu, národním parku Brisbane. Neexistuje kmen, který by takovou řečí hovořil, ani další důkazy o jejich významu. Už existence ale ukazuje na kulturu znalou egyptského písma.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dokonce mohli mluvit stejným jazykem. Každopádně existovali dlouho předtím, než se osadníci usadili v Novém Jižním Walesu, Queenslandu a Západní Austrálii. Buď se za posledních 5 000 let dramaticky pohnuly tektonické desky, nebo máme v egyptské historii výrazné mezery. Krom toho ale nejde o první případ nálezu, který vyvrací aktuální historické záznamy. Podle momentálních znalostí neuměli Egypťané plout přes oceány.

Cestovatelé a mořeplavci před Kolumbem?

Tyto nápisy mohou ale dokazovat, že cestovali po světě ještě před Kolumbem a měli kontakty i se starověkými národy Ameriky. To zjistil německý badatel v roce 1992 při zkoumání velmi staré egyptské mumie. Výsledky testů totiž potvrdily přítomnost hašiše, tabáku a kokainu v kostech, vlasech i kůži mumie. To naznačuje, že Egypťané tyto rostliny i jejich použití znali dlouho před kýmkoli dalším. A rostly tehdy jen na americkém území.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po více rozborech a testech se hodně akademiků a nezávislých badatelů nezávisle na sobě shodlo, že hieroglyfy z australského Gosfordu jsou pravé. Navíc obsahuje nově objevené egyptské věty a gramatické konstrukce. Jazyk se tedy mohl v tomto regionu vyvíjet naprosto nezávisle na původní civilizaci. Mohou tak revidovat celou známou historii. Na druhé straně je mainstreamoví badatelé a učenci prohlásili za podvrh.

Pohled středního učeného proudu

Ve skutečnosti byly nalezeny kolem roku 1900 a asi 250 nápisů na kameni je podstatnou částí folklóru a legend už několik století. Kdo by ale takový podvrh vytvářel? Zrovna v té době? A za jakým účelem? Kromě toho je samotný zápis znaků přesvědčivý a současně odlišný. Vypadají velmi staré, s archaickou větnou stavbou. Ta se používala pouze během prvních egyptských dynastií. Jsou vlastně tak staré, že pro jejich studium je velmi málo podkladů.

Většina egyptologů tak nemá vodítka a nástroje, aby je mohla podrobněji dešifrovat či dokonce vyložit. Celkově vzato jde o jeden z největších archeologických objevů na světě. Právě jejich nález totiž přináší možnost, že tu opravdu před 5 000 lety byli Egypťané. Pokud ano, pak dosáhli Austrálie přes rozlehlý Indický oceán. To je výkon, který byl v té době pro celé lidstvo nedosažitelný. Čím nás historie ještě překvapí?

Jaká je podle vás realita za těmito nápisy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Konec bolesti kloubů a svalů, z těla ji vypálí obyčejná hořčice
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat