Historie se možná mýlí: V Austrálii byly objeveny Hieroglyfy staré 5 000 let, otázkou však zůstává, co tam Egypťané dělali

Svět nás neustále přesvědčuje, že je mnohem podivnějším místem, než si umíme představit. Nedávné objevy volají po revizi všeho, co víme o naší i cizí minulosti.

i Zdroj fotografie: NaySay / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Dokonce hází pochybnosti na původ samotného lidstva. Pravdou je, že existují četné příklady zvláštních a úžasných věcí, které se nachází po celém světě. A právě ty nabourávají to, co víme, nebo si myslíme, že víme o historii. Sahají od starodávných kódů, které nikdo nepřečte, přes jeskyně plné záhadných maleb, po stavby a stroje, které by neměly existovat. Něco z toho zůstává stále záhadou, něco bylo prokázáno jako mnohem starší, než se soudilo.

Egyptská návštěva na australském kontinentu

Opravdu se staří Egypťané usadili v Austrálii tisíce let před kapitánem Cookem? Pokud ano, proč o tom nejsou žádné záznamy? Téměř neviditelné, ale významné hieroglyfické nápisy vyvolávají další a další otázky. Byly nalezeny v odlehlých jeskyních na východě kontinentu, národním parku Brisbane. Neexistuje kmen, který by takovou řečí hovořil, ani další důkazy o jejich významu. Už existence ale ukazuje na kulturu znalou egyptského písma.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dokonce mohli mluvit stejným jazykem. Každopádně existovali dlouho předtím, než se osadníci usadili v Novém Jižním Walesu, Queenslandu a Západní Austrálii. Buď se za posledních 5 000 let dramaticky pohnuly tektonické desky, nebo máme v egyptské historii výrazné mezery. Krom toho ale nejde o první případ nálezu, který vyvrací aktuální historické záznamy. Podle momentálních znalostí neuměli Egypťané plout přes oceány.

Cestovatelé a mořeplavci před Kolumbem?

Tyto nápisy mohou ale dokazovat, že cestovali po světě ještě před Kolumbem a měli kontakty i se starověkými národy Ameriky. To zjistil německý badatel v roce 1992 při zkoumání velmi staré egyptské mumie. Výsledky testů totiž potvrdily přítomnost hašiše, tabáku a kokainu v kostech, vlasech i kůži mumie. To naznačuje, že Egypťané tyto rostliny i jejich použití znali dlouho před kýmkoli dalším. A rostly tehdy jen na americkém území.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po více rozborech a testech se hodně akademiků a nezávislých badatelů nezávisle na sobě shodlo, že hieroglyfy z australského Gosfordu jsou pravé. Navíc obsahuje nově objevené egyptské věty a gramatické konstrukce. Jazyk se tedy mohl v tomto regionu vyvíjet naprosto nezávisle na původní civilizaci. Mohou tak revidovat celou známou historii. Na druhé straně je mainstreamoví badatelé a učenci prohlásili za podvrh.

Pohled středního učeného proudu

Ve skutečnosti byly nalezeny kolem roku 1900 a asi 250 nápisů na kameni je podstatnou částí folklóru a legend už několik století. Kdo by ale takový podvrh vytvářel? Zrovna v té době? A za jakým účelem? Kromě toho je samotný zápis znaků přesvědčivý a současně odlišný. Vypadají velmi staré, s archaickou větnou stavbou. Ta se používala pouze během prvních egyptských dynastií. Jsou vlastně tak staré, že pro jejich studium je velmi málo podkladů.

Většina egyptologů tak nemá vodítka a nástroje, aby je mohla podrobněji dešifrovat či dokonce vyložit. Celkově vzato jde o jeden z největších archeologických objevů na světě. Právě jejich nález totiž přináší možnost, že tu opravdu před 5 000 lety byli Egypťané. Pokud ano, pak dosáhli Austrálie přes rozlehlý Indický oceán. To je výkon, který byl v té době pro celé lidstvo nedosažitelný. Čím nás historie ještě překvapí?

Jaká je podle vás realita za těmito nápisy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články