Věci, které byste nikdy za žádných okolností neměli dělat v posilovně. Jsou odporné, přesto je dělá každý druhý

Při návštěvě posilovny jste se určitě někdy krom vlastního cvičení setkali s následky nepříjemného chování někoho dalšího.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Posilovny a fitness centra jsou místa určená pro péči o naše zdraví a fyzickou kondici. K tomu také patří určitá etiketa, kterou je třeba dodržovat. V obecném rozměru i kvůli vlastnímu zdraví. Nejde jen o to, že se vystavujete riziku zásahu personálu. Upřímně, taková posilovna je místnost plná velmi těžkých věcí a lidí, kteří evidentně nemají problém je zvednout jednou rukou. A můžou vám dát jasně najevo, co si o vás myslí.

Společný sdílený prostor

Základním prvkem posilovny je cirkulace lidí mezi stroji a pomůckami. Proto sebou lidé nosí ručníky, aby po jejich opuštění stroje nezůstalo zpocené místo. Je to nehygienické a je to jedna z nejméně příjemných věcí, jaké se vám mohou stát. S tím je spojeno to, že stroj nezabírejte, pokud ho opravdu nepoužijete. Žádné sezení s knížkou – to si nechte to knihovny – ani snaha si na chvíli schrupnout. To si nechte domů k televizi.

iZdroj fotografie: Pixabay

Berte také na vědomí, že lidé kolem vás se chtějí soustředit na svůj trénink a pokud poslouchají hudbu, mají ji na sluchátkách. Na vaše hlasité hovory v době, kdy máte zvedat činky nebo přitahovat závaží, není nikdo zvědavý. Pokud potřebujete vyřizovat hovory, mějte handsfree, mluvte potichu a cvičte u toho. Vždycky si taky hlídejte čas, protože stroje tu nejsou jen pro vás, ale také pro ostatní návštěvníky posilovny.

Jak nebýt otravnou návštěvou

Se stroji se naštěstí pohnout nedá, což ovšem neplatí pro klasické ruční činky a další nářadí. Když s jednou skončíte, vraťte ji zase na místo. Klidně si jich vezměte víc po sobě, ale ať je ostatní lidé najdou stejně pečlivě srovnané. Nikdo nemá rád lidi, kteří zabírají celou hodinu ten samý stroj. Jenže významně je sledovat a občas si poklepat na hodinky vás řadí na stejnou úroveň. Pokud od nich něco chcete, jasně to řekněte.

iZdroj fotografie: Pixabay

Klasická posilovna obvykle nemá stanovené programy krom provozní doby. Ale taková doprovodná lekce zumby svůj rozvrh mít bude.  Takže na ni dorazte včas, ať nekomplikujete cvičení ostatním. To samé platí pro osobní trenéry. Sice je platíte, ale nejste jejich jediný klient. Až všechno skončíte a odeberete se do sprch, pamatujte na to, že to není vaše osobní koupelna. Možná vám vlastní nahota nevadí, ale ostatní na vás asi nebudou moc zvědaví.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články