Velký Frank Lentini měl 16 prstů, 3 nohy a v kalhotách hned dvě pikantní tajemství. Byl tak oblíbený, že mu přezdívali „král“

Dne 18. května roku 1889 se ve farmářské rodině narodil chlapec, na kterého svět nebyl vůbec připraven. Byl pátým dítětem v rodině se 12 dětmi.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Frank Lentini, syn Natale a Giovanna Falca se narodil s parazitujícím dvojčetem. To k němu bylo připojeno v základně páteře a sestávalo z pánevní kosti, mužských genitálií a další menší nohy. Ta mu rostla z pravého boku a měla i malé chodidlo. Původně byl rodiči odmítnut, ti ho následně svěřili strýcovi z matčiny strany. Když mu byly tři roky a hrál si s dalšími dětmi, dokázal svou třetí nohu natáhnout, nedokázal ji však použít k chůzi.

Domov pro postižené a amputace

Jeho matka ho umístila do domova pro postižené děti, kde spatřil děti v mnohem horším stavu. Neuměly pořádně chodit, což jemu samotnému dalo novou chuť do života. Nejen, že se s třetí nohou chodit opravdu naučil, ale také se naučil běhat, skákat přes provaz, jezdit na kole a dokonce bruslit. Později o čase stráveném s postiženými dětmi mluvil jako o hlavní motivaci do dalšího života. Ve 4 letech byl u specialisty, aby mu nadbytečnou nohu amputovali.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Riziko paralýzy nebo dokonce smrti však provedení zákroku zabránilo. V korsičtině byl znám jako „maravigghiusu“ neboli zázrak, případně krutěji „malé monstrum“. Tak mu říkali hlavně v jeho rodišti. Lentini se ovšem za svou třetí nohu nijak nestyděl, místo toho si z ní udělal obživu. Vysloužil si také jméno Třínohý fotbalista, protože svou třetí končetinu využíval i na hřišti. Postupem času si ale všiml, že jeho nohy nemají stejnou délku.

Cesta do Ameriky

Bodem obratu ve Frankově životě bylo, když s ním jeho otec odjel 28. června 1898 do Ameriky, konkrétně do Liverpoolu. Tam Frank okouzlil davy svým břitkým humorem a samozřejmě třetí nohou. Následující rok už patřil k vrcholným atrakcím cirkusu Ringling Bros. Šlo o jeden z nejslavnějších cirkusů doby, který měl kuriozity jako tlustou dámu, albína, zaříkávače hadů a tetovanou ženu. Spolu s Frankem to byl velmi zajímavý soubor.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Frank měl nad svou třetí nohou nezvyklou kontrolu, na hřišti dostal míč přes celé hřiště. V 19. století se stal velmi populárním, protože abnormality a znetvoření byly objektem veřejného pobavení na letních festivalech v Anglii. Lentini nebyl jen atlet, byl také zábavný a uměl velmi rychle reagovat. Během rozhovorů svou nohu s oblibou používal jak stoličku. Povídal o svých zálibách, specifikách sexuálního života i genitáliích navíc.

Nejoblíbenější hříčka přírody

Například se ho zeptali, jestli nemá problém koupit si tři boty. Odvětil, že si kupuje dva páry a zbývající dá jednonohému kamarádovi. Ve 30 se stal občanem USA a během 40leté kariéry pracoval snad s každým cirkusem v zemi. Svými současníky byl tak oblíben, že ho nazvali jednoduše „Král“. Jeho lesk nezůstal bez povšimnutí, protože se do něj zamilovala mladá lady Theresa Murray. Pár se nechal oddat v roce 1907 a měl spolu 4 děti.

Frank byl znám jako „Třínohý Sicilián“ a „Jediný třínohý fotbalista na světě“. Říkalo se mu také „Největší lékařský zázrak všech dob“, nebo jednoduše „Velký Lentini“. Rok po svatbě se vrátil do svého města, kde už byl hvězdou. Legendou se stal kvůli mnoha přikrášleným životopisům, které o něm vyšly. Oba tu vedli spokojený život až do rozvodu v roce 1935, po kterém si Frank vzal Helen Shupe. Skonal v roce 1966 na selhání plic.

Které další lidi se zdvojenými částmi těla znáte?

Zdroj: Wikipedia

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články