Bohnický hřbitov bláznů: Duchové, podivný chlad a zvláštní energie

Paranormální jevy a zajímavá historie nejsou jedinými důvody, proč bohnický hřbitov bláznů přitahuje tolik návštěvníků. Dějí se zde opravdu zvláštní věci.

i Zdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V Praze v Bohnicích se nachází hřbitov, který má pověst jednoho z nejděsivějších míst v Evropě. Tento hřbitov není jen obyčejným pohřebištěm, ale nese sebou mnoho tajemství a strašidelných příběhů. Ne nadarmo se může pyšnit označením “hřbitov bláznů”.

Bohnický hřbitov bláznů

Hřbitov byl založen v roce 1909, dnes už ale zůstává opuštěný. Poslední pohřeb se zde konal v roce 1963, ale později sloužil hřbitov k nelegálním aktivitám, jako jsou satanské rituály a vyvolávání duchů. Na ploše 4200 metrů čtverečních leží pohřbených na čtyři tisíce sedm set osob ve třech vrstvách. Kromě pacientů psychiatrické léčebny zde leží i děti a zaměstnanci této instituce. Dokonce se zde nachází i pohřebiště italských válečných choromyslných uprchlíků a údajně i Gavrilo Princip, atentátník z roku 1914. 

Strašidelné pozadí hřbitova

Jedním z nejznámějších příběhů spojených s tímto hřbitovem je příběh prostitutky Otýlie Vranské, jejíž tělo bylo nalezeno rozčtvrcené a rozmístěné do dvou kufrů. Podezřelým byl četař Pavlíček, který byl později umístěn do psychiatrické léčebny a údajně spáchal sebevraždu. Hřbitov bláznů je známý svou vysokou koncentrací paranormálních jevů a negativní energie. Mnoho návštěvníků pociťuje neklid a tíseň, zejména kolem mohyly postavené na památku obětem první světové války. Okolí hřbitova je poseto hroby pedofilů, sebevrahů, vrahů a dalších zločinců. 

Podivné události 

O hřbitově se vyprávějí různé strašidelné historky, jako například existence tajných chodeb pod kaplí nebo děsivé rituály, které se zde údajně konaly. Přestože hřbitov láká zvědavé návštěvníky, mnoho z nich se neodváží vstoupit přes jeho bránu. Vnitřní části bývalé kaple jsou polorozpadlé a nebezpečné, což je další důvod, proč se sem mnoho lidí nehrne. Navzdory strašidelné atmosféře je hřbitov bláznů populárním cílem pro výlety. Mnoho lidí sem chodí prozkoumat toto tajemné místo a možná zažít něco neobvyklého. Nicméně, návštěva tohoto místa vyžaduje určitou míru odvahy a respektu k jeho historii.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články