Agartha –⁠ podzemní civilizace, která je po staletí udržována v tajnosti. Její obyvatelé prý mají zázračné schopnosti

Tajemnou říši ukrytou v podzemí považuje za reálnou řada badatelů. Někteří se při svém výzkumu dokonce údajně setkali s jejími obyvateli.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Záhady a tajemno od nepaměti přitahují mnoho pozornosti. Jevy a úkazy, které nejsou lidé schopni racionálně vysvětlit, dávají vzniknout nejrůznějším příběhům a legendám, které přežívají dlouhá desetiletí i staletí. Jednou z takových legend je také existence bájné podzemní říše Agartha. Myšlenku na pod zemí ukrytou civilizaci podporuje celá řada badatelů a dobrodruhů – o její existenci byl přesvědčený dokonce i Adolf Hitler, který věřil, že Němci jsou potomci rasy Árijců, čili původních obyvatel Agarty.

Nesmrtelní obyvatelé utajované podzemní říše

O existenci mytické podzemní říše s názvem Agartha, kterou obývají potomci nejstaršího obyvatelstva, bylo a je přesvědčeno mnoho dobrodruhů, badatelů, ale také osobností, které mají (nebo měly) vliv na světové dění. Jejich přesvědčení vychází především z děl konce 19. století, která popisují tajemnou podzemní říši rozkládající se pod Tibetem a Mongolskem. Podle těchto legend říši obývají lidé, kteří znají postupy, jak dosáhnout nesmrtelnosti, dokáží telepaticky komunikovat a disponují pokročilými technologiemi.

Pomocí telepatie dokáží rovněž ovlivňovat světové dění a předávat společnosti své znalosti – například technologii stealth – vozidla, letouny či lodě, které touto technologií disponují, jsou pro protivníka obtížně zjistitelné. Existenci prastaré civilizace potvrdilo i několik „vyvolených“, kteří do nitra Země pronikli (ať již náhodou či záměrně). Jedním z nich je Richard Evelyn Byrd, americký badatel a letec. Zápisky z jeho deníku popisují říši jako místo ležící v příjemném a teplém podnebí, oplývající bujnou vegetací, řekami, jezery, množstvím zvěře a pohořími.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdali R. E. Byrd navštívil bájnou Agartu, lze polemizovat – vchod do podzemní říše totiž údajně objevil při svém přeletu nad jižním pólem. Lidé, s nimiž se setkal, byli vysocí s blonďatými vlasy a přemisťovali se v létajících talířích. Varovali ho, že se lidstvo žene do záhuby, která zanechá svět v troskách. Ovšem pokud shledají společnost hodnou jejich pomoci, zasáhnou a apokalypsu odvrátí. I přesto, že tyto zápisky americká vláda před společností ukryla, část jich pronikla na veřejnost. To podnítilo zájem řady dobrodruhů, kteří začali pátrat po vstupu do říše.

Legendy o její existenci se vypráví po celém světě

Do podzemí, v němž se Agartha nachází, vede údajně složitá síť tunelů, která se rozkládá pod celým světem. Tento fakt proto vysvětluje tajemné vchody do podzemí, které jsou mimochodem k nalezení i v České republice a na Slovensku. V tuzemsku za příklad slouží jihlavské podzemí a Blaník (na obě místa zavítali i vysoce postavení muži Třetí říše – Heinrich Himmler či Otto Skorzeny); na Slovensku lze hovořit o tzv. Měsíční jeskyni, která se nachází poblíž vesnic Lubočná a Plavnice.

Jaké příběhy jste slyšeli vyprávět o Agartě?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články