Kde vzal Hitler typicky ženský rukopis a další šťavnatá fakta o nacistickém vůdci, která široká veřejnost nezná

Je docela těžké najít v historii člověka, jehož jméno by vyvolávalo větší znechucení a odpor, než právě Adolf Hitler. Koluje o něm nespočet mýtů.

i Zdroj fotografie: Adolf Knause / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Při vší znechucenosti vůči německému „Führerovi“ je třeba přiznat, že šlo o nejednoznačnou osobnost s množstvím protikladů. Například Čingischán nebo Vlad Napichovač (vzor hraběte Draculy), ztratili v očích veřejnosti svou podivnou auru, kterou jim dávaly právě mýty a zkazky. A o století později už mnoho dětí ani neví, kdo vlastně Hitler byl, natož jaká zvěrstva spáchal. Ačkoli o něm víme mnohé, neustále vyplouvají na povrch nové skutečnosti.

Měl zcela ženský rukopis

Už řadu let kolují fámy o jeho nejasné orientaci, ať už na základě prožitého mládí ve Vídni nebo kvůli počtu gayů v nacistické straně. Nikdo s jistotou neví, jak na tom byl sám Hitler, protože gestapo zničilo veškeré důkazy. Podle mnohých šlo o velmi zženštilého muže. Jeden americký novinář popsal jeho chůzi jako „komickou, ženskou s ladnými malými krůčky“. Psycholog C. G. Jung po rozboru jeho rukopisu oznámil, že byl „typickou ženou“.

Miloval roztleskávačky

Vůdce byl fascinován roztleskávačkami a pochodovými kapelami. Tento styl se mu líbil tak moc, že i gesto „Sieg Heil“ pocházelo právě z cheerleadingu. A také politická shromáždění NSDAP se konala za podobných zpěvů, jaké používaly americké sportovní akce.

Smrtelný děs ze zubařů

U diktátorů se projevuje obrovská fobie z kohokoli, koho lidé využívají zcela běžně kvůli péči o zdraví nebo zevnějšek. Kim Čong-Un se bojí kadeřníků, u Hitlera se to týkalo zase zubařů. Jednou trval na odkladu čištění kanálků o týden, jelikož nevydržel bolest. Hitler měl obecně extrémně špatné zuby, což zdůvodní následující bod. Měl mnoho abscesů, chorob dásní, příšerný dech a do roku 1944 na 12 výplní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebyl žádné ranní ptáče

Světoví lídři spí často jen málo, ovšem Hitler se většinou nedokázal z lože vyhrabat do 11 hodin ráno. Podle psychologů to měla na svědomí pravidelná nespavost a postupující Parkinsonova choroba. O tom by svědčil i tik v očích, kterým Hitler trpěl.

Miloval sladké

Právě závislost na cukrovinkách vedla k jeho špatnému chrupu. Byl vegetarián, prakticky abstinent, ale na sladké si našel čas a prostředky vždy. I za mládí, kdy počítal každou minci. Přinejhorším si jen uvařil mléčnou kaši a nešetřil cukrem. Jinak miloval čokoládu, případně makové nebo ořechové koláče.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Drogová závislost

Kokain je spojován s rockovými hvězdami či finančníky. Diktátoři nejsou výjimkou a Hitler je jednou z nich. Osobní lékař mu ho předepisoval od roku 1944 a Hitler dostával injekce 2x za den. Historici jsou si jisti, že užívání mělo vliv na rozhodování. Byl paranoidní a trpěl náhlými záchvaty nekontrolovatelného vzteku.

Potíže s plynatostí

Hitler měl potíže se zažíváním, na které mu osobní lékař předepsal amfetaminy, vazelínu a heřmánkový klystýr. Přišel ale další problém – plynatost. Podle pramenů se ozývala při jeho plamenných projevech, takže stát blízko musel být zážitek. Hitler se bál, že se veřejně zostudí. Každá léčba ale nesla další problémy.

Nedostatek testosteronu

Předchozí potíže blednou před klíčovým problémem, kterého se děsí každý muž. Hitler musel polykat pilulky a píchat si injekce s testosteronem. Měly oživit jeho komatózní libido. Ano – muž, který vyhladil celé rasy a národy, nedokázal potěšit ženu.

Napadají vás další zajímavosti o nacistickém Vůdci?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články