Psychologický test: To, co jste na obrázku viděli jako první prozradí, jaký je váš skutečný mentální věk

Tato optická iluze vám pomůže prozradit, jak staří jste podle mentálního věku. Prohlédněte si pozorně tento černobílý obrázek a zjistěte, co o vás jeho interpretace vypovídá.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Každý stárne, čím více se vzdaluje datu svého narození. I když je věk jen číslo, stále je nezbytnou součástí všech živých bytostí. Zároveň je jeho vnímání velmi individuální – duše člověka může stárnout rychleji, nebo naopak pomaleji. Stejně tak jeho tělesná schránka nebo mentální stránka. Zjistěte podle tohoto obrázku, do jaké věkové kategorie se mentálně řadíte.

Co je fyzický věk

Jedná se o skutečnou časovou osu počítající se ode dne vašeho narození. S každým dalším rokem se zvyšuje nejen číslo prožitých dnů, měsíců a let, ale mění se také vaše tělo. A to nejen na povrchu, kde jde často změny nejlépe pozorovat, ale především uvnitř. Vyvíjí se a postupně mění vaše kostra a celková stavba těla, což některým odborníkům umožňuje rozpoznat stáří člověka i po smrti.

Psychologický test osobnosti s přesností 98 %: To, co na obrázku vidíte jako první, o vás odhalí netušené

Co je mentální věk

V tomto případě se jedná o vaši vyzrálost. Jak dokážete vnímat a zpracovávat různé podněty a následně na ně reagovat. Tento věk se neodvíjí od uplynulých kalendářních dnů, nýbrž od prožitých zkušeností. Z toho důvodu mohou být fyzicky mladí lidé velmi dospělí a mentálně staří, zatímco někteří starší jedinci naopak mentálně zaostávají za svými vrstevníky.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Vyzkoušejte tuto optickou iluzi

V tomto případě je vaším úkolem určit, zda na obrázku vidíte mladou dívku, nebo starou ženu. Interpretace této kresby sice neurčí váš přesný věk, ale prozradí vám, zda je váš mentální věk vyšší, nebo nižší než ten fyzický. Věnujte na chvíli pozornost obrázku a zaměřte se na to, co vidíte. Tímto jednoduchým cvičením zjistíte kus pravdy o svém pravém já.

Dívka, nebo stará žena

Lidský mozek funguje pozoruhodným způsobem a dodnes se kolem něj vznáší oblak tajemství a neobjasněných záhad. Přesto tento dokonalý orgán dokáže v jeden okamžik vnímat velké množství vjemů a informací naráz. Jelikož je však nedokáže tak snadno zpracovávat, dokresluje si některé informace podle již zažitých zkušeností. V případě, že vidíte mladou dívku, mentálně jste velmi mladí a nezkušení. Stařena naopak vypovídá o vaší moudrosti a mnoha prožitých zkušenostech.

Čí tvář jste na obrázku viděli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články