7 let žil s mrtvolou své lásky: Snažil se jí vyléčit z tuberkolózy. Přesto, že se mu to nepovedlo, nehodlal se jí vzdát

Říká se, že láska přetrvává i za hrob. Někteří lidé to však berou doslova a pak nastávají bizarní situace. Jako třeba když s mrtvolou své lásky strávíte celých 7 let.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Američan s německými kořeny Carl Tanzler svou o 30 let mladší přítelkyni naprosto zbožňoval. Zašel dokonce tak daleko, že po její smrti tělo ukradl a nechal mumifikovat. On sám se narodil v Drážďanech roku 1877 a už od dětství byl brán za podivína. Často s okolím sdílel podivné sny a vize, ve kterých vystupovala jeho údajná dávná příbuzná, hraběnka Anna Constantina von Cosel. V jeho vidinách ho měla také navštívit jeho budoucí životní láska.

Na cestách až do momentu lásky

Později se stal radiologem a na přelomu století emigroval do Austrálie. Tam byl meteorologem, začátkem 1. světové války ho však spolu s dalšími Němci vyhnali. V roce 1920 se Tanzler oženil s Doris Annou Schäfer a o 6 let později opět opustil rodnou zemi. Tentokrát se vydal do USA. Usadil se na Floridě, kam ho následovala i rodina. Tu ale po roce opustil a přestěhoval se do Key West, kde získal místo radiologického asistenta v místní nemocnici.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tam se 22. dubna 1930 objevila kubánsko-americká kráska Maria Elena Milagro de Hoyos. Jakmile ji spatřil, věděl, že je to žena z jeho dětských vizí. Okamžitě se do ní zamiloval, lékaři jí bohužel zjistili tuberkulózu. Ta byla vážným, často smrtelným onemocněním. Tanzler se rodině ženy představil jako hrabě a vydával se za lékaře. Eleně nabídl, že udělá vše, aby se uzdravila. S těmito sliby se nastěhoval a snažil se ji „vyléčit“.

Léčba bez úspěchu a krádež těla vyvolené

Vyráběl léky a elixíry, kupoval šperky a další dárky. Elena ovšem lásku o 32 let staršího muže neopětovala. Věřila mu však, že ji dokáže vyléčit, a mnohdy prapodivným formám „léčení“ se podrobila. Sama byla mimochodem oficiálně vdaná už od 17 let. Když ovšem potratila, manžel ji opustil a odstěhoval se do Miami. Úsilí Tanzlera i skutečných lékařů se ovšem ukázalo jako zcela marné. Elena v říjnu 1931 zemřela a Tanzler se nabídl uhradit pohřeb.

iZdroj fotografie: Public Domain

Nechal si jediný klíč od mauzolea a každou noc ještě 2 roky hrob navštěvoval. Dle některých svědků Tanzler říkal, že se její duch vrací a žádá ho, aby ji vzal z hrobu. V dubnu 1933 jí proto vyhověl, tělo ukradl a převezl k sobě domů. Tam zřídil laboratoř, ve které chtěl tělo „předělat“. Vyoperoval vnitřní orgány, kosti sdrátoval a kůži nahradil hedvábnou látkou napuštěnou voskem. Pak ji ještě oblékl a ozdobil šperky.

Svědectví náhodného chlapce a soudní proces

Tyto úpravy mu dovolily nastavit mrtvolu do jakékoli podoby a zacházet s ní jako s živou osobou. Vařil pro ni, spal s ní v posteli, a dokonce spolu tančili. Pozdější průzkum ukázal, že jí dokonce vytvořil vaginu. Ve své výpovědi ale popřel, že by se dopustil nekrofilie. Osamělý muž nakupoval dámské oblečení a další věci, ale nikoho nenapadlo, co by se doopravdy mohlo u něj doma dít. Až jeden chlapec zahlédl jeho tanec s figurínou.

Zmínil se o tom rodičům a zakrátko byl Tanzler zatčen za krádež a znesvěcení těla. Značná část publika hleděla na osamělého staříka během jeho výpovědi se soucitem a lítostí. K jeho podivným činům ho dohnala naprostá zamilovanost. Soud nakonec obvinění stáhl. Několik let nato se Tanzler přestěhoval do Zephyrhills, kde prožil klidné stáří s finanční podporou své ženy Doris. Nechal si ještě vyrobit masku Eleny, se kterou žil až do smrti.

Jakou nejdivnější věc jste kdy udělali z lásky?

Zdroj: BirdInFlight
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články